Депутати ВР прийняли в цілому пенсійну реформу, запропоновану Сергієм Тігіпком
Верховна Рада України (ВР) сьогодні, 8 липня, ухвалила у другому читанні та в цілому проект закону "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" (№7455 від 13.12.2010 р.), розроблений Кабінетом міністрів України. В ході вечірнього засідання законопроект підтримали 248 народних депутатів.
"За" урядовий варіант проекту проголосували 248 народних обранців. Серед тих, хто проголосував депутатів 188 голосів дала Партія регіонів, по 11 - НУНС і позафракційні депутати, 20 - Народна партія і 18 - фракція "Реформи заради майбутнього".
Законом, зокрема, встановлено, що максимальний розмір пенсії (крім пенсійних виплат, що здійснюються з Накопичувального пенсійного фонду) або щомісячного довічного грошового утримання (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною), призначених (перерахованих) відповідно до діючого законодавства, не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність.
Також встановлюється, що закон набирає чинності з 1 вересня 2011 р., крім абзацу десятого підпункту 7 та абзацу 116 підпункту 17 пункту 5 розділу ІІ цього закону, які набирають чинності з 1 січня 2012 р.
Згідно із законом, на одержання пенсії державних службовців мають право чоловіки, які досягли віку 62 р., та жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону "Про загальнообов´язкове державне пенсійне страхування", за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом 1 частини 1 статті 28 Закону "Про загальнообов´язкове державне пенсійне страхування", у тому числі стажу державної служби не менш як 10 р., та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менш як 20 р. стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку. Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80% суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов´язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 р. - страхові внески на загальнообов´язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 80% заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов´язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 р. - страхові внески на загальнообов´язкове державне пенсійне страхування.
В ході всього обговорення депутати розглянули 863 поправки до документа. Весь цей час в сесійній залі перебував автор реформи віце-прем'єр, міністр соціальної політики Сергій Тігіпко.
Нагадаємо, днем раніше партія Тігіпка "Сильна Україна" провела біля стін Верховної Ради мітинг на підтримку пенсійної реформи, який зібрав кілька тисяч осіб.