Верховна Рада України прийняла за основу законопроект №5368 зі змінами до Податкового кодексу, спрямованими на поліпшення інвестиційного клімату. Законопроект підтримав 241 депутат ВР, передає кореспондент РБК-Україна.
При цьому за скорочену процедуру підготовки проекту закону до другого читання проголосували 233 парламентаря.
Проектом передбачається адміністрування всіх баз даних Міністерством фінансів чи держпідприємством при Мінфіні (замість Державної фіскальної служби) та запровадження ведення єдиної бази індивідуальних податкових консультацій на веб-сайті ДФС.
Відповідно до проекту, планується запровадження повноцінного електронного кабінету платника податків (доступ до всієї податкової інформації про платника, проведення звірки розрахунків з бюджетом, заповнення та подання податкової звітності, управління надміру сплаченими коштами, реєстрація податкових та акцизних накладних, інформування про перевірки та надання актів або довідок перевірок, листування з контролюючим органом).
Також пропонується змінити критерії належності платника податків до категорії великих платників податків: збільшено показник сплати платежів до державного бюджету за платежами, які контролюються ДФС, з 12 до 20 млн гривень; критерій доходів, що враховуються при визначенні об'єкта оподаткування змінено на критерій загального обсягу постачання у розмірі 1 млрд гривень.
Законом планується ліквідація податкової міліції та створення нового органу – Фінансова поліція, діяльність якого регламентуватиметься окремим законом.
Документом з метою зменшення адміністративних витрат підприємств малого бізнесу пропонується для визнання операцій контрольованими:
При цьому з метою спрощення та покращення адміністративних процедур пропонується вдосконалити критерії щодо включення країн до переліку держав (територій), операції з резидентами яких визнаються контрольованими; запровадити механізм визначення біржової ціни на підставі форвардного або ф’ючерсного контракту; вдосконалити поняття "попереднього узгодження ціноутворення"; передбачити штрафні санкції за несвоєчасне подання звіту про контрольовані операції та документації з трансфертного ціноутворення тощо.
Зазначимо, що законом пропонується запровадження на період до 31 грудня 2021 року податкових канікул (застосування нульової ставки податку на прибуток підприємств), для підприємств у яких річний дохід не перевищує 3-х мільйонів гривень та розмір нарахованої за кожний місяць звітного періоду заробітної плати (доходу) працівників є не меншим, ніж дві мінімальні заробітні плати, за умови відповідності критеріям:
Проектом передбачається удосконалити систему електронного адміністрування ПДВ:
Нагадаємо, Рада обмежила доступ іноземної друкованої продукції антиукраїнського змісту.