Верховна Рада України ухвалила закон "Про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України".
За відповідне рішення проголосували 253 з 423 народних депутатів, зареєстрованих у сесійній залі.
Ініціаторами законопроекту є голова ВР Володимир Литвин та його перший заступник Адам Мартинюк.
Законом внесено зміни до Регламенту Верховної Ради, затвердженого pаконом "Про Регламент Верховної Ради України", щодо унормування організації і порядку діяльності парламенту. Зокрема, унормовано відповідно до Конституції України від 28 червня 1996 р. порядок підготовки і проведення сесій ВР, її засідань, формування державних органів, визначення законодавчої процедури, процедури розгляду інших питань, віднесених до її повноважень, здійснення контрольних функцій ВР тощо.
Згідно із законом, "мінімальна кількість народних депутатів для формування депутатської фракції має становити не менше ніж 15 народних депутатів". Народний депутат, якого виключено чи який вийшов зі складу депутатської фракції, є позафракційним.
Також, згідно із законом, позафракційні народні депутати можуть об'єднуватися у депутатську групу народних депутатів, мінімальна кількість народних депутатів для формування якої має становити не менше ніж кількість, визначена частиною першою статті 59 цього Регламенту.
Законом встановлюється, що парламент розглядає питання про надання згоди на призначення прем'єр-міністра України не пізніше ніж у п'ятиденний строк з дня внесення відповідного подання Президентом України. Зокрема, "кандидатура прем'єр-міністра України попередньо розглядається на засіданні комітету, до предмета відання якого належить таке питання, який надає ВР своє рішення не пізніш як у чотириденний строк з дня внесення відповідного подання Президентом України".
Відповідно до ухваленного закону, рішення про надання згоди на призначення кандидата на посаду прем'єр-міністра України вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало більше половини народних депутатів від конституційного складу Верховної Ради.