Законопроект підтримали 289 нардепів
Верховна Рада України підтримала раніше ветований президентом України Петром Порошенком законопроект №3062 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо управління об'єктами державної власності" з пропозиціями глави держави. За документ проголосували 289 депутатів Ради, передає кореспондент РБК-Україна.
Так, згідно з пропозицією Порошенко, закон доповнено положеннями, за якими порядок організації діяльності та повноваження спостережних рад підприємств оборонно-промислового комплексу визначаються законом "Про особливості управління об'єктами державної власності в оборонно-промисловому комплексі".
Підкреслюється, що метою документа є створення сприятливих умов для оптимізації структури державного сектору економіки та впровадження ринкових методів управління суб'єктами господарювання державного сектору економіки.
Законом вносяться зміни до Господарського кодексу, зокрема, встановлюється, що в державному унітарній підприємстві, за рішенням суб'єкта управління об'єктами державної власності, що створюється наглядова рада.
Так, передбачається визначити органи управління державним унітарним підприємством і встановити, що наглядова рада державного унітарного підприємства є органом, що здійснює захист прав держави, і в межах компетенції, визначеної статутом та законом, контролює та регулює діяльність керівника підприємства.
Документом вносяться зміни в закон "Про управління об'єктами державної власності", якими створить правові підстави для включення до складу органів управління суб'єктів господарювання державного сектору економіки незалежних членів наглядових рад, що забезпечить підвищення ефективності управління об'єктами державної власності.
Згідно з проектом закону, передбачається встановити, що в держпідприємствах, а також господарські товариства, у статутних капіталах яких частка держави перевищує 50%, у випадках і порядку, визначених Кабінетом міністрів України, створюється наглядова рада, в який можуть входити незалежні члени наглядової ради.
З метою підвищення прозорості діяльності суб'єктів господарювання державного сектору економіки пропонується встановити, що річна, у тому числі консолідована звітність суб'єктів господарювання державного сектору економіки підлягає обов'язковому аудиту. Підкреслюється необхідність встановити вимогу обов'язкового оприлюднення такими суб'єктами інформації про своєї діяльності (фінансова звітність, інформація щодо посадових осіб суб'єктів господарювання, укладення угод тощо).
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Рада в цілому підтримала судову реформу Порошенко.