Рада не змогла удосконалити держнагляд у сфері господарської діяльності
Верховна Рада України (ВРУ) не змогла удосконалити державний нагляд (контроль) у сфері господарської діяльності, зокрема передбачається розширення підстав для відмови у допуску посадових осіб органу держнагляду (контролю) до здійснення державного нагляду (контролю) та надання права вимагати припинення здійснення таких заходів при перевищенні максимальних термінів його проведення, передає кореспондент РБК-Україна.
Відповідний проект закону № 2418а "Про внесення змін до Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" щодо лібералізації системи державного нагляду" у другому читанні підтримав лише 221 народний депутат при мінімально необхідних 226. При цьому за відправлення законопроекту на повторне друге читання проголосували 240 парламентаріїв.
Зокрема, документом пропонувалося передбачити планування заходів зі здійснення державного нагляду (контролю) виключно на річний період з відміною квартальних планів і встановлення заборони на їх зміну; встановлення жорстких обмежень періодичності і тривалості планових заходів із здійснення державного нагляду (контролю); конкретизація і звуження підстав для проведення позапланових заходів зі здійснення державного нагляду (контролю), встановлення порядку повідомлення суб'єкта господарювання про проведення такого заходу.
Документом також пропонувалося розширення підстав для відмови у допуску посадових осіб органу держнагляду (контролю) до здійснення державного нагляду (контролю) та надання права вимагати припинення здійснення заходів держнагляду (контролю) при перевищенні максимальних строків його проведення. При цьому пропонувалося звільнити суб'єкт господарювання, посадових осіб суб'єкта господарювання - юридичної особи від відповідальності за відмову давати показання або пояснення щодо діяльності суб'єкта господарювання.
Спікер Рада Андрій Парубій зазначив, що прийняття законопроекту необхідно для продовження співпраці з Міжнародним валютним фондом (МВФ), проте проект закону не отримав необхідну кількість голосів парламентаріїв.
Нагадаємо, раніше парламент запровадив інститут приватних виконавців.