Фізичні особи-нерезиденти через зниження вартості житлової нерухомості в Києві останнім часом виявляють інтерес до придбання житла з метою подальшого перепродажу, при цьому близько 75% інтересантів складають проживають за кордоном вихідці з країн СНД.
Фізичні особи-нерезиденти через зниження вартості житлової нерухомості в Києві останнім часом виявляють інтерес до придбання житла з метою подальшого перепродажу, при цьому близько 75% інтересантів складають проживають за кордоном вихідці з країн СНД.
Такі останні тенденції на ринку столичної житлової нерухомості повідомив власник і президент консалтингово-ріелторської компанії Kiev Standard (Київ) Олег Перегінець в ході конференції журналу "Гроші" в Києві в четвер.
"Уперше з 2008 року помітно, що ринок київської (житлової) нерухомості став цікавий для нерезидентів", - сказав він, додавши, що метою придбання є перепродаж житла в майбутньому.
За словами О. Перегинеца, зростання інтересу потенційних покупців-нерезидентів до купівлі в столиці житла відзначався ще до президентських виборів наприкінці травня 2014 року.
При цьому він зазначив, що мова йде як про відкладений попит, так і про вже укладені угоди: третина угод купівлі-продажу житла Kiev Standard останнім часом припадає на покупців нерезидентів, а в одному з житлових комплексів бізнес-класу в Печерському районі кількість таких операцій збільшилася мінімум до 10% з 3% раніше.
"Остання операція, яка здійснена, минулого тижня - жінка похилого віку, яка проживає у Франції, купила квартиру за $0,5 млн у Києві просто тому, що ціни впали", - додав О. Перегінець.
За його словами, попит з боку нерезидентів користуються об'єкти як на первинному, так і на вторинному ринку житлової нерухомості столиці. Зокрема, частка житла бізнес - і преміум-класу вартістю від $200 тис. у загальному обсязі попиту досягає 10%.
О. Перегінець з посиланням на дані за укладеними угодами купівлі-продажу компанією Kiev Standard, а також на існуючий попит з боку потенційних покупців-нерезидентів уточнив, що близько 75% таких інтересантів складають вихідці з країн СНД, які проживають переважно в Ізраїлі та США, близько 25% - у більшості іноземні бізнес-партнери українських компаній.
За його словами, існуючий на сьогодні інтерес до житлової нерухомості Києва з боку фізосіб-нерезидентів носить виключно інвестиційний інтерес до об'єктів з метою одержання прибутку від продажу за кілька років.
Вихідцям з країн СНД, які майже всі є колишніми громадянами СРСР, що склалася на сьогодні в Україні ситуація нагадує 1990-ті роки і, на їх думку, рано чи пізно стабілізується, тоді як придбана ними сьогодні житлова нерухомість максимум через п'ять років зросте в ціні в два-три рази, О. пояснив Перегінець.
Разом з тим значним стримуючим фактором для нерезидентів при купівлі житла в Україні є законодавча норма оподаткування на рівні 17% від вартості угоди у разі продажу нерухомості, додав О. Перегінець.
"Це одна з ключових проблем ринку: є інвестори, які готові виходити на ринок, купувати нерухомість і купувати у великих обсягах, але вони просто цього не можуть зробити, оскільки їм це невигідно, так як у випадку, якщо ринок не виросте, вони будуть змушені при продажу своєї нерухомості сплатити 17%", - зазначив він.
В цілому ж сформувався на сьогодні відкладений попит на житлову нерухомість у Києві з боку потенційних покупців-нерезидентів, більшість яких займають вичікувальну позицію, триватиме до стабілізації політичної ситуації і завершення ситуації, пов'язаної з військовими діями на сході України, додав О. Перегінець.
"Є люди, які кажуть: давайте, війна закінчиться, одразу ж куплю. Є люди, які володіють ресурсом $10-20 млн", - зазначив він.
За матеріалами "Інтерфакс-Україна"