Відновлення роботи Міжвідомчої комісії з питань протидії протиправному поглинанню та захопленню підприємств дасть сигнал іноземним інвесторам без остраху приходити в Україну, впевнені експерти.
«Я був членом цієї комісії три роки тому, тому знаю специфіку її роботи. Вона полягає в тому, це не тільки спроба розглянути конкретні випадки рейдерства, а на базі узагальнень всіх ситуацій, пов'язаних з рейдерством, змінювати законодавство. Тому я тільки можу вітати відновлення роботи комісії. Звичайно, в порівнянні з періодом до 2010 р. і після кількість випадків цього ганебного явища зменшилося, проте викоренити повністю його не вдалося», - сказав заступник голови комітету ВР з питань правового забезпечення роботи правоохоронних органів Володимир Олійник.
Він вважає доцільним прийняття окремої програми з протидії протиправному поглинанню та захопленню підприємств. «Такий документ, в тому числі, дасть сигнал іноземним інвесторам, що без остраху можна приходити в Україну. Тим паче, нинішній закон по боротьбі з рейдерством нагадує мені замок, до якого постійно шукають ключ. Потрібно удосконалити законодавство в цій напрямку, так як рейдери з року в рік стають все хитрішими, використовують третейські суди і т.д.», - зазначив нардеп.
Глава Антирейдерського союзу підприємців Андрій Семидідько також вітає рішення уряду відновити діяльність цієї комісії. Він вважає, що новий склад комісії, включаючи голову, першого віце-прем'єра Сергія Арбузова, здатний активізувати роботу по боротьбі з рейдерством.
«На прикладі першого голови цієї комісії Миколи Азарова, який скликав кожен місяць її, таким чином, задавши темп, видно, що від голови цього органу багато залежить. Наприклад, при Хорошковському її робота не заладилася, було більше піару. Що стосується Арбузова, то для нього відкривається велике поле діяльності, і як він себе покаже щодо підприємців, боротьби з корупцією та рейдерством, це покаже його здатність як державного менеджера побороти ці явища. У принципі, він себе зарекомендував як прагматичний державний діяч, яка не замішаний у якихось корупційних скандалах. А в боротьбі з рейдерством якраз не вистачає державного підходу та політичної волі. Якщо вони з'являться, то рейдерські групи підуть у не буття. Сподіваюся, що він зможе налагодити роботу комісії, таким чином, показавши Україну привабливою для інвесторів», - сказав Семидідько.
Він зазначив, що в законодавстві є підстави для притягнення до відповідальності рейдерських груп, оскільки будь-який їх рейд підпадає під кілька статей Кримінального кодексу. І хоча залишаються лазівки для юристів, які знаходять можливість захопити підприємство конкурента, більшість моментів врегульовано, впевнений Семидідько.
Читайте також: Арбузов очолив урядову комісію з захисту прав інвесторів