Збільшення ліквідності на міжнародному фінансовому ринку і високий потенціал зростання агросектору України відновлює інтерес міжнародних інвесторів до нього. Про це заявив власник агрохолдингів "Авангард" і Ukrlandfarming Олег Бахматюк на конференції II Ukrainian Business Week в Лондоні.
"Ринок починає прокидатися, з'являється ліквідність, а з нею і інтерес до ринків, що розвиваються", - зазначив Бахматюк.
При цьому він уточнив, що нинішній рівень активності інвесторів ще не дозволяє розраховувати на відкриття вікна для українських емітентів вже цієї весни, але, починаючи з цієї осені або з початку наступного року, можливості для здійснення українських IPO оцінюються досить високо.
Крім того, на думку глави "Авангарду", для українських аграрних підприємств можливе збереження високих темпів зростання продажів. Зокрема, для українських виробників яєчної продукції відкривається ринок Японії, на якому донедавна великим постачальником був Євросоюз. Бахматюк підкреслив, що "Авангард" готовий почати великі поставки і в сам ЄС, як тільки будуть врегульовані питання двосторонньої торгівлі.
Він висловив думку, що вартість українських агрокомпаній на ринку сьогодні занижена, відзначивши високий потенціал зростання у "Авангарду", що є одним з двох найбільших виробників яєць у світі.
Коментуючи хід переговорів про можливість здійснення приватного розміщення агрохолдингу "Укрлэндфарминг" (одного з найбільших в Україні за розмірами земельного банку і частки на ринках м'яса і цукру), Бахматюк повідомив, що вже проведено близько 80 зустрічей з інвесторами і додав, що до кінця травня 2012 р. планується визначитися щодо доцільності здійснення цієї операції та подальших кроків щодо можливого перетворення в публічну компанію.
Бахматюк підкреслив, що врегулювання ринку землі в Україні має великий вплив на залучення інвестицій в агросектор, так як спроби штучно обмежити можливості формування великих земельних банків будуть відштовхувати інвесторів. На думку бізнесмена, близьким до оптимального було б розподіл ринку в рівному співвідношенні між господарствами населення, середніми господарствами з 1-10 тис. га, які б повністю забезпечили потреби України, і великими агрохолдингами, які б стали важливими гравцями на світовому ринку зерна, м'яса та іншої агропродукції. Він додав, що позитивний приклад такого розвитку сьогодні демонструє Бразилія.
Нагадаємо, "Авангард", найбільший виробник яєць та яєчної продукції в Україні в травні 2010 р. провів IPO на Лондонській фондовій біржі, розмістивши 21,7% акцій на 208 млн дол. У 2011 р. "Авангард" збільшив чистий прибуток на 6,2% - до 196,29 млн дол.