Воронезький суд переніс розгляд скарги захисту Савченко на її арешт на 15 вересня
Воронезький облсуд переніс розгляд скарги захисту української льотчиці Надії Савченко на її арешт на понеділок, 15 вересня 2014 р. Про це у своєму Twitter написав адвокат льотчиці Микола Полозов.
"Отже, у зв'язку з неполадками зв'язку з СІЗО засідання по справі Савченко відкладено на понеділок 12:00", - написав Полозов.
За словами адвоката, в ході засідання вимкнулося світло і перервалася трансляція з СІЗО, звідки вівся конференц-зв'язок з Надією Савченко, і було оголошено перерву. Також у залі суду були проблеми з доступом в Інтернет.
Також Полозов повідомив, що в ході сьогоднішнього засідання суд задовольнив клопотання захисту про повне оголошення матеріалів справи, що свідчать про непричетність Савченко до загибелі журналістів. Загальний обсяг оголошуваних матеріалів понад 100 сторінок, включаючи протоколи допиту Савченко та інших осіб.
"Захист наполягає на повному оголошенні матеріалу, щоб суд і слухачі почули вміст документів повністю і без спотворень", - прокоментував адвокат.
"Задовольнивши клопотання захисту про оголошення всіх матеріалів справи суд не залишає собі законної можливості залишити Савченко під вартою", - додав він.
Зазначимо, сьогодні у Воронежі розглядалася скарга захисту Савченко на рішення Воронезького облсуду від 27 серпня 2014 р. про продовження строку тримання української льотчиці під вартою до 30 жовтня 2014 р.
33-річна Надія Савченко - старший лейтенант, штурман-оператор вертольота Мі-24 3-го окремого полку армійської авіації Повітряних сил Збройних сил України. Під час антитерористичної операції на Донбасі брала участь в якості добровольця батальйону "Айдар". При цьому залишалася діючим офіцером ВСУ. Брала участь у боях біля селища Металіст під Луганськом, де потрапила в полон терористів 18 або 19 червня. 8 липня стало відомо, що Савченко знаходиться під вартою в Росії в слідчому ізоляторі Воронежа. Російські влади інкримінують Савченко причетність до загибелі на востокеУкраины двох журналістів Всеросійської держтелерадіокомпанії - Ігоря Корнелюка і Антона Волошина.