ua en ru

Волонтери організовують навчання випускників військових ВНЗ основам тактичної медицини

З 22 січня 2015 р. для випускних курсів всіх вищих військових навчальних закладів України розпочнеться програма з навчання бійців основ тактичної медицини. Про це на конференції, присвяченій тактичній медицині, повідомила директор гуманітарних ініціатив Світового конгресу українців Уляна Супрун. Ініціатором такого навчального курсу для офіцерів виступила голова комітету Верховної Ради з питань охорони здоров'я Ольга Богомолець.

За словами Супрун, аналогічний курс "Бійця-рятувальника" вже пройшли 12 157 бійців різних силових відомств і міністерств, а на його фінансування було витрачено понад 1,3 млн дол. пожертвувань від українців в Австралії, Канаді, США, Великобританії, Чехії та ін. країн.

"Події останніх днів у донецькому аеропорту в черговий раз довели, що з моменту початку війни ми так і не змогли створити систему, яка б діяла ефективно, без прямого втручання посадових осіб. Замість того, щоб купувати дешеве, а не те, що якісне і найбільш потрібне, замість того, щоб витрачати час, фінанси і енергію на хаотичні системи евакуації, замість того, щоб в останню хвилину шукати хто і як буде надавати допомогу пораненим, зупинимося і подумаємо про планування нової, ефективної системи", - закликала Супрун.

Присутній на конференції голова СБУ Валентин Наливайченко підтримав ініціативи волонтерів і заявив, що медичні департаменти відомств повинні будуть співпрацювати з гуманітарними ініціативами Світового конгресу українців.

"Ми визнаємо вас, пані Уляна, і вашу гуманітарну ініціативу нашими партнерами в подальшій роботі. Визнаємо те, що кожна військово-медична служба кожного відомства повинна співпрацювати з вами і перейти до стандартної, глибокої та ефективній роботі", - заявив голова СБУ.

На заході виступив також і міністр охорони здоров'я Олександр Квіташвілі. "Ця війна непередбачувана, підла і, на жаль, довга. Країна не була готова до такого збройного конфлікту. У моїй другій рідній країні, в Грузії, ми це переживали кожні п'ять років, тому приблизно уявляли собі, що робити. Я радий, що Україна реагує на цю агресію з набагато більш скоординованими зусиллями, ніж кілька місяців тому", - сказав міністр.

У конференції взяли участь фахівці армії США, керівники медичних підрозділів українських силових структур, а також представники провідних світових виробників медичного обладнання, тренажерів і спорядження, які оснащують армії НАТО, такі як: Weinmann, Laerdal, WaisMed, PerSysMedical, Celox, FirstCare та ін.