ua en ru

Впровадження більшої частини договору МВФ з Україною може відбутися в середині 2014 р., - Фюле

Впровадження більшої частини договору Міжнародного валютного фонду (МВФ) з Україною може відбутися в середині 2014 р. Таке очікування висловив під час брифінгу єврокомісар з питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле, передає кореспондент РБК-Україна.

Впровадження більшої частини договору Міжнародного валютного фонду (МВФ) з Україною може відбутися в середині 2014 р. Таке очікування висловив під час брифінгу єврокомісар з питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле (на фото), передає кореспондент РБК-Україна.

"Ми - не пасивний учасник процесу вашої дискусії з МВФ щодо досягнення договору. Ми розуміємо важливість цієї організації у тому, щоб ваша країна мала підтримку МВФ. Я впевнений, що ми знайдемо найкращий шлях для підтримки і кращий спосіб, щоб ця підтримка ґрунтувалася на необхідних реформах України", - зазначив Фюле.

Нагадаємо, Україна пропонує МВФ замінити вимогу про підвищення цін на газ для населення на якусь іншу вимогу. Про це в ході зустрічі з іноземними ЗМІ заявляв міністр економічного розвитку і торгівлі України Ігор Прасолов.

Нову програму МВФ український уряд обговорить під час наступної місії фонду 17 жовтня.

У ході роботи місії МВФ із 17 по 29 жовтня будуть обговорюватися макропоказники проекту держбюджету-2014. Місія проведе в Україні консультації за ст.4 угоди з МВФ за 2013 р. (зобов'язання щодо валютного режиму): оцінить макроекономічну ситуацію і економічну політику країни.

Як сподівається Президент Віктор Янукович, уряд вже цього року домовиться з МВФ про надання позики на суму 14,3 млрд дол.

Після схвалення програми stand-by влітку 2010 р. Україна отримала від МВФ перший транш у розмірі 1,89 млрд дол. У грудні 2010 р. був виділений другий транш у розмірі близько 1,5 млрд дол. Після чого виділення коштів за програмою було заморожене через невиконання Україною ряду взятих на себе зобов'язань, зокрема щодо підвищення тарифів на газ і теплопостачання для населення.

Нагадаємо, керівником місії МВФ в Україні в червні ц.р. був призначений Микола Георгієв замість Кріса Джарвіса.

Востаннє місія фонду працювала у Києві із 27 березня по 10 квітня ц.р.

Відновлення співпраці з МВФ є ключовим для України, оскільки кошти фонду залишаються єдиним великим джерелом поповнення золотовалютних резервів України, а також сприяє доступу до зовнішніх позик на світовому ринку позикового капіталу. Крім того, відновлення співпраці з МВФ стане сигналом до відновлення співпраці з Євросоюзом за програмою надання фінансової допомоги Україні в обсязі 610 млн євро.

Як заявив сьогодні Фюле, пряма підтримка втілення угод про асоціацію та зону вільної торгівлі з ЄС складе приблизно 186 млн євро.

Раніше МВФ підвищив прогноз зростання ВВП України у 2013 р. до 0,4%. У той же час прогноз на 2014 р. понижений із 2,8% до 1,5%.