Замість підвищення податків Республіканська партія США схильна скоротити видатки держави
Виступаючи на телеканалі Fox News, Ерік Кентор, якого, як очікують, наступного року буде обрано лідером більшості в Палаті представників Конгресу США, заявив: «Я не підтримую підвищення податків у період економічного спаду, особливо якщо йдеться про тих, хто створює робочі місця, що зараз особливо важливо. Проблема Вашингтона - не доходи. Його проблема - витрати»,- передає «Голос «Америки».
Республіканці заявляють, що замість того аби підвищувати податки, вони мають намір скоротити витрати. Новообраний сенатор від штату Кентуккі Ренд Пол, що належить до «Руху чаювання», виклав свій план скорочення видатків федерального бюджету на телеканалі ABC. «Я б припинив наймання персоналу до федеральних установ. Мабуть, я б скоротив штати установ федерального уряду на 10%. Я б, напевно, скоротив їхню заробітну платню на 10%».
Пол також закликав до скорочення витрат на оборону та реструктуризації соціальних програм, що діють у США, таких як соцзабезпечення й державне медичне обслуговування літніх громадян.
Проте цих заходів недостатньо для того, щоб упорядкувати федеральний бюджет США, вважає Девід Стокман, колишній керівник адміністративно-бюджетного управління в адміністрації Рональда Рейгана. У 80-ті роки Стокман був одним з головних прихильників зменшення податків як засобу стимуляції економічного зростання, що, як стверджує Д.Стокман, зможе компенсувати брак державних доходів.
За словами Д.Стокмана, сьогодні проблему незбалансованості бюджету не можна вирішити, не вдавшись до певного поєднання рішучого скорочення витрат і значного підвищення податків.
«Коли ви підвищуєте ставки оподаткування, зростають податкові надходження. Зазвичай це (підвищення податків) небажано. Проте ми є в такій важкій ситуації, що не залишається нічого іншого, окрім як згодитись на цей негативний компроміс і завдати деякої шкоди економіці, аби лише розпочати сплачувати за рахунками».
З ним не згоден конгресмен-республіканець від штату Індіани Майк Пенс: «Я не думаю, що внаслідок підвищення податків хтось отримає роботу. Я гадаю, підвищення податків у найскладнішій за останніх 25 років економічної ситуації - це абсолютно неправильне рішення».
Президент Обама запропонував оголосити мораторій на федеральні видатки, окрім витрат на оборону й програми соціального захисту населення. Він також заявив про свою готовність тимчасово подовжити термін дії всіх податкових пільг, за умови що ставки прибуткового податку для найбагатших американців з часом буде підвищено. Досі республіканці не бажали йти на компроміс у тому, що стосується податків.