Влада України готова надати Європарламенту всю офіційну інформацію про ситуацію у країні.
Влада України готова надати Європарламенту всю офіційну інформацію про ситуацію в країні. Про це йдеться в заяві голови парламентської фракції Партії регіонів Олександра Єфремова (на фото).
"Нещодавно прийнята резолюція Європейського парламенту по Україні - це, без сумніву, свідоцтво особливої уваги європейських партнерів до нашої країни. Поділяючи стурбованість колег з поважної європейської інституції щодо останніх подій в Україні, а також їх націленість на виключно мирний спосіб врегулювання конфлікту, змушений відзначити певну тенденційність та однобічність позицій, які відображені безпосередньо в тексті документа", - зазначив Єфремов.
Він звертає увагу депутатів Європарламенту на те, що їх думка про нібито небажання української влади підписати угоду про асоціацію з ЄС є відвертим перекрученням фактів.
"Насправді Україна не змінювала свій шлях до євроінтеграції, а тільки поставила перед партнерами законна вимога про рівноправність сторін, які підписують угоду, і зазначила, що умови для підписантів повинні бути взаємовигідними. Адже відомо, що проект угоди, який нам пропонувався, фактично, закріплював переваги для ЄС і знищував окремі стратегічні галузі української економіки, руйнував вітчизняні промисловість і сільське господарство", - сказав Єфремов.
Він також додав, що "переконаний, що депутати Європарламенту сьогодні дійсно можуть допомогти Україні. Але не присутністю на українських майданах і озвучуванням легковажних заяв на кшталт наявності у кого-то австрійських паспортів, а, наприклад, підготовкою спільно з українськими колегами по-справжньому рівноправного проекту угоди".
"Крім того, вважаю за необхідне нагадати, що в Україні, як і в кожній демократичній країні, діють органи прокуратури, які, у мене немає в цьому ніяких сумнівів, здатні самостійно і неупереджено провести розслідування, встановити і притягнути до передбаченої законом відповідальності конкретних осіб, які були причетні до застосування сили (як з боку протестувальників, так і з боку представників правоохоронних органів) під час відомих подій у Києві та інших містах України. Тим більше, що розслідування цих подій знаходиться на особистому контролі Президента України. Таким чином, заклики Європейського парламенту до створення не передбаченого Конституцією і законами України спеціального комітету чи інших квазиорганов, які зайнялися б розслідуванням зазначених подій, є недоречними", - зазначив Єфремов.
Він також звернув увагу на те, що дії окремих представників урядів країн Європи, депутатів Європарламенту та послів деяких держав є у внутрішні справи України: "Це неприпустимо, коли офіційні особи інших держав дозволяли собі публічне присутність на мітингах, що проходили в Києві в останні місяці, і навіть більше - публічну підтримку мітингувальників, серед вимог яких містяться, у тому числі, і радикальні заклики до захоплення державних органів влади і повалення демократично обраних інститутів".
"Можна тільки уявити собі реакцію влади країн ЄС на такі дії чиновників іноземних держав на їх території. Наявне в Інтернеті відео останніх років про дії поліції щодо демонстрантів в Німеччині, Франції або Італії, переконливо доводить, що такі посли або чиновники точно відчули б на собі всю силу і міць "демократичних" методів поліцейського впливу, включаючи водомети і гумові кулі, а іноді і вогнепальну зброю. Досить дивним виглядає і позиція європейських депутатів щодо змісту законів, прийнятих Верховною Радою України 16 січня 2014 р., адже їм добре відомо, як саме їх внутрішньодержавні закони регулюють порядок проведення мітингів, маніфестацій і яка відповідальність передбачена за порушення цього порядку", - зазначив Єфремов.
Засудження в резолюції прийнятих парламентом України 16 січня 2014 р. законів є, на його погляд, відвертою демонстрацією політики подвійних стандартів. Депутатам Європарламенту від Німеччини, Франції і деяких інших держав потрібно було спочатку ознайомитися з текстами прийнятих в Україні 16 січня законів, порівняти їх положення з аналогічними (а в деяких випадках, більш жорсткими) нормами, що містяться в законодавстві своїх країн, а вже потім озвучувати заяви з цього приводу.
"Враховуючи те, що Європейський союз сповідує принципи демократії, відстоює дотримання прав людини, також викликає подив позиція Європарламенту щодо підтримки і захисту так званого Євромайдану в Києві і в той же час розгін цього ж Євромайдану в Швейцарії в м. Давосі під час проведення Економічного форуму 24 січня цього року. Прошу депутатів Європарламенту бути послідовними і розібратися, чому учасників пікету в м. Давосі всього за одну хвилину розігнала місцева поліція і наділи на них наручники. Хіба це не порушення демократії і прав людини?", - зазначив Єфремов.
Він повністю приймає позицію Європарламенту щодо неприпустимості застосування сили до учасників мирних демонстрацій. Однак хотів би, щоб більше уваги приділяли і того факту, що під прикриттям мирних демонстрацій ультраправими радикалами, а іноді і відвертими бандитами, захоплюються адміністративні будівлі, блокуються дороги, паралізована діяльність окремих державних органів; звучать заклики до повалення конституційного ладу, відверті погрози життя і здоров'ю громадян; здійснюються напади на правоохоронців. Тому дуже шкода, що такі факти чомусь не знайшли свого відображення в тексті резолюції.
"Нарешті, хочу рекомендувати колегам з Європарламенту при підготовці резолюцій більше спиратися на офіційні джерела та факти, а не на емоції і тексти сумнівного походження. Влада України готова надати всю офіційну інформацію про ситуацію в Україні будь-якої міжнародної інституції, тим більше Європарламенту. Але, вважаю, ми також маємо право розраховувати на об'єктивну і адекватну оцінку цієї інформації. Саме прагматичний і неупереджений аналіз ситуації, пошук виключно правових методів виходу з неї, а не емоції, загрози та ескалація напруги будуть поки що найкращою допомогою для України", - резюмував Єфремов.
Нагадаємо, у четвер, 6 лютого, Європарламент прийняв резолюцію щодо України, у якій, зокрема, закликав ЄС розпочати підготовку санкцій проти українських учасників, причетних до насильства по відношенню до активістів Євромайдану. Також у резолюції ЄП закликав негайно звільнити і реабілітувати засуджену екс-прем'єрку України Юлію Тимошенко.
Крім того, ЄП підтримав створення слідчого комітету щодо порушень прав демонстрантів в Україні.
Також Європарламент закликав ЄС, США і МВФ запропонувати конкретну фіндопомогу Україні.
Пізніше на резолюцію ЄП відреагували в МЗС України. У зовнішньополітичному відомстві зазначили, що низка оцінок у резолюції ставить під сумнів спецмісію Європарламенту в Україну.