Влада США висунула заочні звинувачення проти Едварда Сноудена, расгласівшего відомості про тотальне стеження американських спецслужб за інтернет-користувачами.
Влада США висунула заочні звинувачення проти Едварда Сноудена, расгласівшего відомості про тотальне стеження американських спецслужб за інтернет-користувачами.
Колишньому співробітнику Агентства національної безпеки інкримінують шпигунство, крадіжку і неправомірне використання держвласності. Про це повідомляє Reuters.
Американська влада звернулися до Гонконгу з вимогою затримати Е.Сноудена на підставі тимчасового ордеру на його арешт.
Кримінальну справу за позовом було порушено в Східному окрузі штату Вірджинія, де розташовується офіс колишнього роботодавця Сноудена - американської консалтингової фірми Booz Allen Hamilton.
Едвард Сноуден виявився головною фігурою міжнародного скандалу після того, як розповів журналістам про те, що разведсообщество США контролювало інтернет, отримавши доступ до серверів провідних комп'ютерних та інтернет-компаній, включаючи Google, Facebook, Apple і Yahoo!.
У червні 2013 викривач спецслужб покинув свій будинок на Гаваях і перебрався в Гонконг, де переховується в даний час. У АНБ Сноуден пропрацював 4 роки, займаючись роботою із зовнішніми підрядниками, зокрема з Booz Allen і Dell.
Нагадаємо, Сноуден 7 червня розповів про "справжнє занятті спецслужб Сполучених Штатів". Мова йшла про те, що розвідслужби США можуть отримати доступ до серверів провідних комп'ютерних та інтернет-компаній, включаючи Google, Facebook, Apple і Yahoo. Дія секретної програми PRISM будувалося на основі Закону про контроль за діяльністю іноземних розвідок (FISA) і Protect America Act (PAA), який розв'язав силовикам руки і дозволяв вести стеження за іноземцями за межами США без санкції суду.
Пізніше американські спецслужби визнали існування даної програми, проте запевнили, що стеження велося з дозволу суду. Витік у ЗМІ даних про програму PRISM вони назвали "сумним і гідним осуду" актом, який підриває безпеку країни. За допомогою секретної програми, запевняють спецслужби, вдалося запобігти десяткам потенційних терактів у Сполучених Штатах.