Влада США не змогла взяти під варту трьох із 11 громадян РФ, звинувачених в промисловому шпигунстві
Влада США не змогла взяти під варту трьох із 11 громадян РФ, звинувачених в промисловому шпигунстві. За даними слідства, всі підозрювані перебувають на території РФ, повідомляє Reuters. Імена тих, хто залишився на волі, поки розповсюджуються тільки за неофіційними джерелами.
Відомо, що під варту взято головного фігуранта справи, бізнесмена Олександра Фіщенка, який має громадянство США. Також під арештом перебуває глава відділу закупівель однієї з його фірм Олександр Пособілов.
Американські правоохоронні органи звинувачують Фіщенко в крадіжці технологічних секретів у США. Завдяки шпигунської діяльності, нібито розгорнутої підприємцем, російські винищувачі МіГ-35 виявилися вдосконалені за рахунок чіпів і мікропроцесорів, вироблених в США.
У розпорядженні слідства перебуває низка російських офіційних документів, що свідчать на користь винності Фіщенко і його партнерів. У суді підприємцю буде пред'явлено папір про атестацію суспільства "Арсенал" Міністерством оборони РФ. За даними правоохоронців, ця компанія виступала як діловий партнер фірми Фіщенко Arc Electronics. Крім того, американському правосуддю вдалося добути копію акта технічного стану 320 мікросхем, надісланих Фіщенко в РФ.
Напередодні співробітники ФБР провели обшук у приміщенні, що належить компанії Arc Electronics. Компрометуючих фірму документів було знайдено так багато, що для їх транспортування знадобилося 18 ящиків. Раніше спецслужби США встановили стеження за Фіщенко, зокрема прослуховували його телефон.
Видання The New York Times повідомляє з посиланням на свої джерела, що з 2002 р. в результаті промислового шпигунства в РФ з США було поставлено обладнання на суму 50 млн дол. Транспортування вантажів здійснювалося обхідним шляхом через територію третіх країн, зокрема Канади.
Нагадаємо, в 2010 р. Росія вже опинялася в центрі гучного шпигунського скандалу. Влада США висунула звинувачення проти громадянки РФ Анни Чапман в нелегальному співробітництві з владою РФ, що передбачало передачу секретної інформації. Всього у скандальній справі були затримані дев'ять осіб, яких пізніше обміняли на чотирьох росіян, звинувачених у шпигунстві на користь Вашингтона і Лондона.
Читайте також: У Німеччині прокуратура пред'явила звинувачення двом ймовірним російським шпигунам