Влада США і ЄС посилює правила роботи хедж-фондів і має намір змусити їх розкривати більше інформації, передає РБК Daily.
Американська комісія з розслідування причин фінансової кризи на цьому тижні після тривалих переговорів вперше зуміла домогтися від однієї з найбільших лобістських груп, що захищає інтереси хеджевих фондів, - Managed Funds Association (MFA) розкриття загальних даних про більш ніж 2,6 тис. учасників цього ринку.
Тепер комісія збирається розвинути успіх і влаштувати детальне опитування хедж-фондів. Зокрема, чиновників цікавить інформація, пов'язана з найбільшими банкрутствами, що відбулися в період кризи, в тому числі угоди з банками Bear Stearns, Lehman Brothers і Merrill Lynch. Владі також цікаві деталі використання фондами позикових коштів і операції на ринку похідних фінансових інструментів, особливо якщо компанія робила ставку на зниження ринкової вартості цих активів.
Примітно, що самі фонди, як відзначають в MFA, можуть відмовитися від співробітництва з владою, однак у такому випадку велика ймовірність, що на ті ж самі питання хеджевикам доведеться відповідати вже в залі суду. І тоді ця інформація стане надбанням гласності, що в деяких випадках не принесе хедж-фондам нічого хорошого.
Тим часом у Європі коригування правил для хедж-фондів вже йде повним ходом. Вчора про це домовилися міністри фінансів країн ЄС. Закордонним хедж-фондам, ведучим свою діяльність на території Євросоюзу, доведеться отримувати на це спеціальний дозвіл. Фондам також заборонять здійснювати фінансові транзакції з тими країнами і регіонами, які не повною мірою відповідають вимогам ЄС: до таких відносяться багато офшори, часто використовувані для мінімізації податкової бази.
Подібне посилення правил поступово примушує все більше представників сектора задуматися про перенесення свого бізнесу в інші країни: відмінні можливості тут відкриває Азіатський регіон.
Відповідно до березневого дослідження Deutsche Bank, про значне збільшення власної присутності в Азії розмірковують вже 45% інвесторів, у той час як роком раніше про такі перспективи замислювалися лише 18% респондентів.