Влада Швеції пропонують підвищити вимоги до капіталу банків до 10%
Міністерство фінансів, Центробанк і фінансовий регулятор Finansinspektionen (FI - орган, який здійснює нагляд за банківською діяльністю) Швеції опублікували сьогодні свої пропозиції щодо нових вимог до рівня достатності капіталу банків, що здійснюють діяльність на території країни. Для чотирьох найбільших банків країни - Handelsbanken, Nordea, SEB і Swedbank - пропонується встановити рівень достатності базового капіталу на позначці 10% з 1 січня 2013 р. і 12% - з 1 січня 2015 р. Відповідна інформація міститься в оприлюдненому сьогодні прес-релізі фінансового регулятора Швеції FI.
Дані вимоги до рівня капіталу були встановлені у відповідності з основними лініями і положеннями, прописаними в стандарті "Базель III", але на відміну від них є більш жорсткими. "Базель III" встановлює показник достатності капіталу першого рівня (Core Tier 1 ratio) у розмірі 7% до 2019 р.
"Влада Швеції пішла на цей крок, щоб підвищити стабільність банківської системи, запобігти кризи в подальшому і знизити ризики для платників податків", - йдеться в повідомленні Банку Швеції. У ньому наголошується, що великі шведські банки не мають проблем з рівнем достатності капіталу, який вже зараз близький до необхідним нормам FI.
Зазначимо, що норми, встановлені Європейським агентством з банківського нагляду (EBA) до капіталу першого рівня, перебувають на позначці в 9%. Цього показника європейські банки, на думку EBA, повинні досягти до середини 2012 р.
Нагадаємо, що у вересні 2010 р. Базельський комітет з банківського нагляду оголосив про остаточну вироблення нових стандартів банківських капіталів і ліквідності. Новий пакет міжнародних банківських нормативів ("Базель III") передбачає послідовне посилення мінімальних вимог до достатності капіталу банків. Так, коефіцієнт достатності основного капіталу першого рівня (common equity) буде підвищений до 4,5% з нинішніх 2% від сукупних активів, зважених за ступенем ризику. А з урахуванням спеціального "захисного буфера" (conservation buffer) в розмірі 2,5% від активів мінімальні вимоги до базового капіталу першого рівня зростають до 7%, тобто більш ніж у три рази з поточних 2%.