Потенційним інвесторам в ігрову зону в Криму не будуть пред'являти особливих вимог і надавати особливі умови, як передбачалося раніше.
Росія не має наміру пред'являти потенційним інвесторам в ігрову зону в Криму особливих вимог і надавати особливі умови, як передбачалося раніше. Внесений в уряд РФ законопроект про вільну економічну зону (ВЕЗ) в Криму вже не містить таких норм, розповіла РБК директор департаменту правового регулювання Минкрыма Тетяна Караваєва.
"Особливостей для гральної зони законопроект не передбачає", - заявила вона. Регулювання її діяльності буде здійснюватися згідно з загальним законодавством про гральної діяльності. Колишня редакція законопроекту, що передбачає створення особливої економічної зони в Криму, припускала, що гральна зона стане її частиною.
Потенційним інвесторам в неї пропонувалося вкласти 500 млн руб. за три роки і за це отримати такі ж пільги, як і резидентам особливої зони: повне звільнення від податку на майно, земельного, транспортного податку і податку на прибуток (20%). Передбачалося навіть, що резиденти ОЕЗ зможуть зменшувати ставку податку на прибуток і в інших регіонах Росії за умови здійснення в них інвестицій.
Законопроект був істотно перероблений, повідомила глава департаменту Минкрыма. Особливу зону перейменували у вільну, що відповідає міжнародній практиці і дозволяє провести розмежування з умовами роботи інших особливих економічних зон в Росії, що функціонують за спеціальними законами. У Росії це буде перша вільна економічна зона, зазначила Караваєва.
"На сьогоднішній день ми більш детально опрацювали перелік видів діяльності, які можуть отримати статус учасника СЕЗ", - сказала вона. На території зони можуть працювати абсолютно всі юридичні особи, зазначила вона, але отримати пільги зможе бізнес, що працює в санаторно-курортній сфері, туризмі, сільському господарстві і переробній промисловості, високотехнологічних галузях економіки, портової та транспортної інфраструктури та суднобудуванні.
Вимоги до потенційних учасників СЕЗ знижені: поріг інвестицій, які необхідно здійснити для входу в неї, опустився до 20 млн рублів для малого і середнього бізнесу. Для великих інвесторів обсяг капвкладень повинен скласти 100 млн рублів замість раніше запропонованих 150 млн для всіх.
Передбачений законопроектом обсяг капвкладень необхідно здійснити у термін, що не перевищує 3 років з моменту реєстрації учасника СЕЗ, зазначила Караваєва. Вона пояснила, що учасники СЕЗ отримають право на пільги та використання режиму вільної митної зони. «Передбачається, що режим вільної митної зони зможуть застосовувати 25 років, але з можливістю продовження за рішенням уряду цього терміну», - сказала вона. Колишньою редакцією законопроекту про особливою економічної зоні в Криму був передбачений термін її дії 49 років.
Караваєва звернула увагу, що в новій редакції законопроекту спеціальний режим пропонується поширити на весь бізнес, який працює в Криму і Севастополі, а не тільки на учасників СЕЗ. «Виходить, що вся територія покрита спеціальним режимом: особливості будівництвом, по землі, по податках, за державного і муніципального контролю. І плюс до цього є ще окремі категорії інвестпроектів, за якими можливе застосування режиму вільної митної зони», - пояснила вона.
Учасники ВЕЗ можуть також отримати деякі можливості по аналогії з офшорами. Наприклад, пільги з податку на прибуток при операціях з цінними паперами і можливість вибору правової системи для вирішення спорів, наприклад, британської, додала Караваєва. Але на сьогоднішній день це дискусійне питання, уточнила вона.