Влада Італії проведе збори у вівторок, щоб обговорити зростаюче занепокоєння на відкритих ринках, яке може спровокувати різке зростання вартості запозичення для країни, а за ним і фінансову кризу. Про це повідомляє Reuters з посиланням на урядове джерело.
За інформацією джерела, керівники Комітету фінансової стабільності Італії вирішили зібратися, після того як увага інвесторів переключилася з периферії єврозони на третю економіку валютного блоку. Комітет складається з представників міністерства економіки, Банку Італії та регуляторів боргового та страхового ринків.
У вівторок різниця прибутковості між італійськими 10-літніми облігаціями та німецькими аналогами досягла рекорду з моменту створення єврозони на позначці 385 пунктів. При цьому прибутковість індикативних 10-річних бондів Італії перевищила 6 відсотків - рівень, який традиційно вважають неприйнятним в довгостроковій перспективі.
Незважаючи на високий держборг, що досяг 120 відсотків ВВП, Італія перебувала в стороні від боргової кризи єврозони завдяки порівняно невеликій дефіциту бюджету і консервативної фінансовій системі.
Але фінансові ринки почали побоюватися, що уряд Італії не зможе приборкати борги і реалізувати стимулюючі економіку реформи.
Італійський індекс "блакитних" фішок впав до мінімуму більш двох років на початку торгів вівторка через падіння котирувань банків. Індекс втратив близько 13% за останній місяць.
Інвестори розпродають акції італійських банків з-за великого обсягу державних облігацій на їх балансах. Акції великих кредиторів втратили в ціні більше 20% з початку року.
Прем'єр-міністр Італії Сильвіо Берлусконі, який майже ніяк не коментував почалася минулого місяця зростання прибутковості облігацій, виступить в парламенті в середу з промовою про кризу.