Податку для спроможних громадян не буде - таке рішення ухвалив уряд Італії. Втім, це не означає, що економія скасовується, - кабінет Сільвіо Берлусконі має намір скасувати ряд податкових пільг, а також підсилити боротьбу з податковими ухильниками. Ще один спосіб поповнення бюджету Рим використав учора, успішно розмістивши держоблігації.
Італійський уряд змінив план з урізування бюджетних витрат після довгих дебатів. Початковий пакет заходів був обнародуваний 12 серпня і передбачав скорочення витрат на 45 млрд євро. У новій редакції він виявиться м'якшим - так званий "податок солідарності", що викликав стільки суперечок, вирішено не вводити. Раніше уряд планував оподатковувати від 5% доходів громадян, що перевищують 90 тис. євро в рік, що повинне було приносити в казну близько 2 млрд євро в рік. Тепер же заможні громадяни, серед яких і сам прем'єр-міністр країни, можуть не турбуватися за свої гаманці. Відмова від податку допоможе Берлусконі повернути підтримку правлячої більшості.
У новій версії плану містяться і інші послаблення. Так, фінансування регіональної і місцевої влади буде урізано лише на 2 млрд євро за два роки, а не на 9 млрд євро, як планувалося спочатку. Підвищення пенсійного віку торкнеться лише деяких категорій громадян. Деякі опозиційно налаштовані законодавці вимагали від Берлусконі підвищення ПДВ за прикладом інших проблемних країн. Цього, проте, не відбудеться.