ua en ru

Влада ЄС може застосувати економічні санкції до Франції, Іспанії та Словенії

Влада ЄС погрожує застосувати економічні санкції до Франції, Іспанії та Словенії. Про це повідомляє "Росія 24".

Таким чином, вперше в історії сучасної Європи до окремих країн даного регіону можуть бути застосовані економічні санкції з боку наднаціональної структури.

Як очікується, в доповіді Європейської комісії, яка буде опублікована в середу, Франція, Іспанія і Словенія будуть піддані різкій критиці за свою нездатність провести необхідні реформи і домогтися запланованого скорочення держборгу.

Йдеться про так звану доповідь про "макроекономічні дисбаланси". Згідно з нещодавно затвердженим законодавством єврозони, у разі якщо країни самостійно не виправлять вказані у доповіді "макроекономічні дисбаланси", до них будуть застосовані санкції, а також серйозні штрафи.

В інтерв'ю виданню The Sunday Telegraph високопоставлений європейський чиновник, який побажав залишитися неназваним, заявив, що під "санкціями" мається на увазі, в тому числі, проведення необхідних структурних реформ "через голову" національних урядів окремих країн.

Згідно декрету, затвердженому у листопаді 2012 р., процедура введення санкцій проти окремих країн може бути скасована тільки в тому випадку, якщо більшість країн проголосують проти такого рішення.

По ряду прогнозів першою країною, яка потрапить під режим санкцій, може стати Словенія. Фінансову кризу, що триває в цій країні, вже встигли порівняти з ситуацією на Кіпрі. Європейські чиновники побоюються, що для вирішення проблем у банківському секторі Словенію доведеться "рятувати" вже цього літа. Наступні на черзі - Франція та Іспанія.

Чиновники Європейської комісії вже попереджали французьку владу, що слабка конкурентоспроможність економіки Франції і високий рівень держборгу цієї країни становлять загрозу для стабільності єдиної європейської валюти. При цьому, згідно з попередніми термінами, Франції варто почати здійснювати необхідні реформи до 2015 р., інакше влада ЄС втрутиться в ситуацію.

Щодо Іспанії чиновники також відзначили високі рівні внутрішніх і зовнішніх боргів, а також підвищені рівні безробіття.

Читайте також: Словенія збільшує податки, щоб не звертатися до ЄС за фінансовою допомогою