Влада Єгипту може звільнити Мурсі в обмін на його еміграцію з країни
Колишній Президент Єгипту Мухаммед Мурсі може бути звільнений з-під домашнього арешту в обмін на згоду покинути країну. Про це пише The Sunday Times з посиланням на джерела в американській дипломатії, яка бере участь у переговорах.
Компромісний план врегулювання ситуації в Єгипті передбачає звільнення екс-глави держави, який зараз перебуває під домашнім арештом недалеко від Каїра. План створений за участю ЄС і США, а його виконання гарантують Саудівська Аравія і ОАЕ.
Крім того, в плані обумовлено припинення сидячої демонстрації "Братів-мусульман" і визнання обома сторонами нинішнього положення справ в країні як точку відліку.
Міністр оборони Єгипту Абдель-Фаттах аль-Сісі заявив, що надія на мирне розв'язання кризи влади в країні все ще існує, якщо вдасться відмовитися від насильства.
Зазначимо, у суботу пройшли зустрічі високопоставлених посланців Вашингтона і Брюсселя з представниками єгипетської влади і опозиції. ЄС і США вирішили відправити своїх емісарів в Каїр на тлі побоювань, викликаних планами уряду силою розігнати наметові табори прихильників поваленого Президента Мухаммеда Мурсі.
Читайте також: Глава "Аль-Кайєди" звинуватив США і християн-коптів у поваленні Президента Єгипту Мурсі
Мурсі був повалений вищим військовим командуванням Єгипту 3 липня, тимчасовим главою держави став голова Конституційного суду Адлі Мансур. Його прихильники-ісламісти з руху "Брати-мусульмани" назвали те, що трапилося, військовим переворотом і почали проводити акції протесту в Каїрі, які, як правило, закінчуються сутичками з поліцією. Найбільше зіткнення сталося 27 липня, коли загинуло до 120 прихильників колишнього Президента.
Спочатку влада погрожувала розігнати протестувальників з місця їх основного скупчення поблизу мечеті Рабаа аль-Адавія. Однак тепер нова влада країни налаштована на політичне врегулювання конфлікту з ісламістами. Уряд Єгипту віддав розпорядження поліції протягом 48 годин блокувати табори прихильників Мурсі за принципом "всіх випускати нікого не впускати".
Сам колишній Президент Мурсі після відсторонення від влади був заарештований, йому пред'являють звинувачення у шпигунстві, вбивствах та викраденні військовослужбовців.