Влада визнала, що ліквідація економічно незалежної частини суспільства і репресії проти активістів Податкового майдану, - це державна політика. Про це у Верховній Раді заявила глава Комітету з питань промислової і регуляторної політики та підприємництва Наталія Королевська, коментуючи відмову більшості парламенту підтримати її ініціативу створити Тимчасову слідчу комісію з розслідування фактів переслідування учасників податкового майдану.
«Створення Тимчасової слідчої комісії дозволило б припинити цинічний тиск на ініціативу, права і свободи людей. Це не просто проблема тисяч підприємців, а питання виживання української економіки», - заявила голова парламентського Комітету.
Звертаючись до народних депутатів, Н.Королевська поставила запитання: «Запитайте себе, чи хочете ви бути причетними до репресій проти свого власного народу. Тому що бездіяльність і невтручання - це теж позиція. І цю вашу позицію ви повинні сьогодні оголосити, підтримавши створення тимчасової слідчої комісії - або виступивши проти неї».
«Не думайте, що якщо влада з'їсть на сніданок малий бізнес, то не зможе на вечерю проковтнути і вас. Сьогодні від нашого рішення залежить - чи дозволимо ми влади «доїсти» підприємців або зупинимо цей бенкет під час чуми », - звернулася до народних депутатів Н.Королевська.
Народний депутат навела факти тиску на підприємців: «У Черкаській області міліція вимагає у профспілок підприємців списки людей, які брали участь в акціях протесту, в Луганську силові структури здійснюють тиск на активних учасників мітингів на Майдані незалежності, заарештовуючи їхнє майно. Співробітники ДАІ і міліції залякують водіїв, що входять до профспілки таксистів України з «рекомендацією» покинути профспілку. Порушено кримінальні справи за фактами пошкодження гранітної плитки під час встановлення наметів на Майдані. Сім чоловік звинувачуються в злочинній змові "з метою умисного знищення або пошкодження чужого майна, що заподіяло шкоду у великих розмірах».
На думку Н.Королевської, такими діями влада сама підштовхує суспільство до радикальних виступів. «Силові органи виконують жандармські функції, а не функції контролю та захисту. Переслідування активістів податкового майдану тільки посилює протестні настрої і сприяє самоорганізації громадянського суспільства».
Народний депутат повідомила, що по всій країні створюються ініціативні групи, які організовують серйозний громадянський рух. «Першою ініціативою новоствореного громадянського руху, спільно з Асамблеєю малого та середнього бізнесу, буде автопробіг, який стартує у всіх регіонах України 21 березня, і 25 березня учасники автопробігу прибудуть до Києва. Основною вимогою автопробігу буде припинити кримінальні переслідування, припинити фіскальний тиск і прийняти у Верховній Раді закон про спрощену систему оподаткування», - зазначила Н.Королевська.
«Цей законопроект протягом декількох тижнів обговорювався на 4-х майданчиках в Інтернеті, а також під час моїх зустрічей з підприємцями у Львові, Луганську, Харкові, Хмельницькому, Києві та Чернігові. Наша модель має всі шанси змінити економічну ситуацію, підтримати малий і середній бізнес, стимулювати людей до того, щоб вони розвивали свою справу, створювали робочі місця, могли платити податки і заробітну плату», - заявила Н.Королевська.