Володимир Галицький був затриманий за розтрату державних коштів, - джерела
Представники профспілок приводять аргументи на користь версії про розтрату державних коштів, що стало причиною затримання голови Державної служби зайнятості Володимира Галицького. Про це пише "Комерсант-Україна". "Недавно була виявлена програма, за якою з колишніх шахтарів готували швачок. Зрозуміло, що ніякого навчання не було, це просто відмивання грошей", - говорить голова Національного форуму профспілок Мирослав Якибчук. Подібна програма створення робочих місць діяла в 2003-2004 і в 2007 роках. В середині 2004 року Рахункова палата виявила, що з 82,6 млн грн, отриманих Донецькою і Луганською областями, 42,9 млн грн використано з порушеннями. Було створено 224 нові робочі місця, а працевлаштовано всього 6 осіб. "Потрібен суворий контроль за цими програмами не тільки з боку держави, але також профспілок і працедавців. Сподіваюся, після затримання Владимира Галицького в багатьох фондах наведуть лад", - говорить Якибчук.
Обвинуваченим можуть ставити в провину як отримання хабарів, так і нанесення збитку державі. "Слідство працює тільки з доведеними епізодами. Воно може знайти аналогічні випадки отримання компаніями від ДСЗ яких-небудь переваг, а вже потім своїми методами отримати від них всю інформацію, - говорить управляючий партнер юрфірми Jurimex Юрій Крайняк.- Розтрату бюджетних коштів довести легше, ніж отримання хабаря, оскільки хабарника потрібно зловити за руку. Були випадки присудження чиновникам реальних термінів за хабарі, але все залежить не тільки від суми, але і від політичної ситуації".
Прес-служба СБУ зазначає, що керівні посадові особи Державного центру зайнятості надавали державні кошти підприємствам для створення нових робочих місць тільки за умови "відкату" в розмірі 15-20% від суми, яка виділялася. При несплаті зазначених відсотків фінансування припинялось та розпочинались всілякі "контрольні перевірки" цих підприємств.
За матеріалами СБУ Генеральною прокуратурою України стосовно посадовців порушено кримінальну справу за фактами хабарництва та незаконного збагачення (ст.ст. 368, 368-2 Кримінального кодексу України).
Слід зазначити, що 18 листопада колишній начальник Державної інспекції з контролю за цінами Міністерства економіки Тетяна Рудь отримала п'ять років позбавлення волі за хабарництво, але була звільнена від відбування покарання з трирічним випробувальним терміном.