Російський ВТБ знайшов покупця на український БМ Банк. На початку 2012 р. власником установи планує стати російський бізнесмен Вадим Новинський, який зараз проводить due diligence установи. Про це, посилаючись на власні джерела, повідомляє видання "Комерсант-Україна".
Джерело видання на банківському ринку повідомило, що російський бізнесмен Вадим Новинський близький до покупки БМ Банку. Представники бізнесмена повинні на наступному тижні закінчити аудит установи та укласти угоду з продавцем - російським банком ВТБ, який в лютому став власником Банку Москви і його української "дочки", отримавши від уряду Росії близько 9 млрд дол. на оздоровлення установи. У "Смарт-холдингу" Новинського від коментарів утрималися. Джерело в групі лише повідомив, що знає про завершення переговорів, але не сказав з ким. Пішов з поста голови правління БМ Банку Віталій Ломакович сказав, що не може розкривати покупця, однак він є "великою українською бізнес-групою з російським корінням". В очікуванні змін Ломакович написав заяву про звільнення разом з скарбником Андрія Кияка та заступником голови з корпоративного бізнесу Анатолієм Тимко.
За даними НБУ, на 1 жовтня БМ Банк (99,93% у Банку Москви) займав 44 місце за активами (3,62 млрд грн) із власним капіталом 308,65 млн грн. Кредитний портфель становив 2,84 млрд грн, з яких 2,35 млрд грн - у юросіб.
Віталій Ломакович заявив, що покупець має намір сконцентрувати бізнес БМ Банку на кредитуванні малого бізнесу і населення. "Смарт-холдинг" контролює Юнекс Банк, який наступного року може бути приєднаний до БМ Банку. Голова правління Юнекс Банку Андрій Яцура раніше повідомляв, що пропонував акціонерам придбати нову установу для кращої експансії групи. Про появу представників "Смарт-холдингу" серед кандидатів на покупку українських банків цього року повідомляли і інші банкіри.
Експерти відзначають, що покупка БМ Банку "Смарт-холдингом" цілком своєчасна. У БМ Банку один з найнижчих показників резервів під проблемні кредити - 6,8%. Тоді як за оцінкою агентства Fitch, проблемні і реструктуризовані кредити українських банків досягають 50% їх активів. У БМ Банку погоджуються з тим, що не могли сформувати резерви в належному обсязі через проблеми з докапіталізацією, однак новий акціонер здатний покрити всі потреби з фондуванням. З урахуванням переоцінки активів їх якість може знизити ціну банку до нуля, вважають експерти. "Цей портфель підозрілий, якщо порівняти його з іншими кредитними установами такого рівня, тому швидше за все власник віддає банк за безкоштовно, щоб новий акціонер розбирався з ним", - говорить головний фінансовий аналітик РА "Експерт-Рейтинг" Віталій Шапран. При цьому "Смарт-холдинг" повинен буде погасити ВТБ кредити на 80 млн дол. і субборг на 10,7 млн євро. Ця сума може стати ціною угоди. "Але і її покупець може пролонгувати, а розрахуватися лише з іншими банками, у яких отримав міжбанківські кредити на 38 млн дол.", - вважає Шапран.