Віце-президент ВБ у справах Європи і Центральної Азії Філіп Ле Уеру відвідає Україну 5-6 березня
Віце-президент Світового банку у справах Європи і Центральної Азії Філіп Ле Уеру відвідає Україну 5-6 березня. Про це йдеться в повідомленні Світового банку. В рамках візиту Ле Уеру представить уряду України і партнерам-учасникам програм розвитку Чімяо Фана, нового директора Світового банку у справах України, Білорусі та Молдови. На своїй новій посаді Фан здійснюватиме нагляд за програмою Банку у трьох країнах і очолить регіональну групу фахівців банку. Фан вестиме стратегічний діалог з відповідними представниками уряду України, громадянського суспільства та іншими партнерами.
Під час своїх зустрічей з Президентом України, прем'єр-міністром, головою Національного банку, іншими урядовцями та представниками спільноти фінансових донорів Ле Уеру обговорить першочергові завдання соціально-економічного розвитку України на наступні роки, важливість реалізації програми реформ та питання співробітництва між Світовим банком і Україною.
"Нова стратегія партнерства Світового банку для України на період 2012-2016 роки, яка нещодавно обговорювалась нашою радою директорів, грунтується на двадцятирічному досвіді співпраці між Україною і Світовим банком, - сказав Ле Уеру. - Стратегія має на меті продемонструвати, як відкритий діалог з громадськістю про визначення напрямів реформи, підзвітність в реалізації політики та прозорість у здійсненні контролю за її впливом можуть дати кращі результати розвитку. Наше фінансування залежатиме від значного і послідовного поступу країни у вирішенні питань урядування та прогресу в реалізації реформ".
Нова стратегія партнерства для України зосереджує увагу на покращенні умов ведення бізнесу як для внутрішніх, так і для іноземних інвесторів; удосконаленні інфраструктури для зменшення витрат, пов'язаних із веденням підприємницької діяльності; і створенні належних засад для проведення політики реформ і залученні приватних інвестицій в сільське господарство з тим, аби дати змогу Україні отримати вигоди від високого міжнародного попиту на продукти харчування і сільськогосподарські товари.
Очікується, що нова стратегія Світового банку також підтримуватиме органи влади в їхніх спробах покращити стосунки з громадянським суспільством та підприємницькою спільнотою, підвищити рівень довіри і залучити підтримку реформ, щоб зробити уряд більш відповідальним і ефективним. Готовність та рішучість владних інститутів є дуже важливими для досягнення успіху в реалізації амбітної програми реформ. Група Світового банку коригуватиме свій стратегічний діалог, кредитування і технічну допомогу відповідно до продемонстрованої урядом відданості реформам, говориться в повідомленні СБ.
Зазначимо, відтоді, як Україна стала членом Світового банку в 1992 році, загальна сума зобов'язань банку перед Україною на фінансування 39 проектів і програм перевищує 7 млрд дол. Загальна сума зобов'язань IFC за 63 проектами складає 1,657 млрд дол.; IFC також додатково залучила в Україну 632 млн дол. через синдиковані кредити. Водночас, обсяг гарантій від Багатостороннього агентства гарантування інвестицій (MIGA) у 2011 році становив 999,1 млн дол. У 2012 р. Світовий банк планує виділити Україні інвестиційного кредитування на 500 млн дол.