Сьогодні на сесії Дніпропетровської міської ради за поданням депутатів усіх п'яти фракцій (Партії регіонів, КПУ, «Батьківщини», «Фронту змін» та «України майбутнього»), віце-прем'єру Олександру Вілкулу присвоєно звання почесного громадянина Дніпропетровська. За це рішення проголосували 99 із 101 депутата міськради. Це звання Олександр Вілкул отримав за реалізацію потужних проектів розвитку міста та регіону, більшість з яких були реалізовані вперше з часів незалежності України, повідомила прес-служба Дніпропетровської міської ради.
«Олександр Вілкул за три роки керівництва Дніпропетровською областю зробив більше, ніж будь-який інший губернатор за часи незалежності України. Ми бажаємо йому удачі на високому державному рівні», - сказала заступник Дніпропетровського міського голови Ірина Зайцева.
Олександр Вілкул у відповідь сказав, що звання почесного громадянина присвоюється людям, які прожили життя, у яких за плечима десятиріччя відповідальної роботи на благо регіону, тому отримувати статус почесного громадянина у 38 років, на його думку, це рано. «Звичайно, за ці три роки зроблено немало. Висока оцінка, яку мені дали жителі Дніпропетровська, стане ще одним додатковим стимулом та потужною силою для подальшої роботи для розвитку області. І я дякую всім, з ким працював, реалізуючи проекти розвитку. Я вдячний землякам за підтримку!», - сказав Вілкул.
Під час сесії Дніпропетровської міської ради депутати зазначили, що у рамках комплексної стратегії розвитку Дніпропетровщини «Регіон-лідер!», розробленої під керівництвом голови ОДА Олександра Вілкула, за підтримки Президента Віктора Януковича, за три роки в регіоні введено в експлуатацію більше 2 тис. нових пускових об'єктів.
Зокрема, відкрито близько 100 дитячих садків, дві сучасні льодові арени у Дніпропетровську та Кривому Розі, три нові школи. Створено дніпропетровський «Артек» - сучасний дитячий центр соціальної реабілітації «Перлина Придніпров'я». Зазначений центр розрахований на щорічне оздоровлення 3 тисячі дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. У ньому функціонує сучасний медичний центр та школа. Завдяки цьому діти проходять комплексні курси лікування та реабілітації безвідривно від навчального процесу.
Була побудована перша черга об'їзної навколо Дніпропетровська, розпочато будівництво з'їздів з Кайдацького мосту та дніпропетровського метро. Площа відремонтованих доріг у регіоні перевищила 5 млн кв. м. Введено в експлуатацію автомобільний міст через річку Вовча в Павлограді на міжнародній трасі Знам'янка - Луганськ - Ізварине, який є частиною трансєвропейського маршруту Е-50.
У Дніпропетровській області, першій в Україні, розпочато реалізацію проекту «Доступне житло. Перший будинок на 63 квартири вже відкрито в новому мікрорайоні доступного житла на житловому масиві «Лівобережний-3» у Дніпропетровську. Протягом двох років там буде побудовано ще 15 п'ятиповерхових будинків на більш ніж 1 тис квартир.
За допомогою електронної системи «Відкрита влада» впроваджено систему онлайн-контролю термінів надання адміністративних послуг в дозвільних центрах. Усі дозволи видаються за принципом «єдиного вікна». Завдяки цьому 90% дозволів у Дніпропетровській області видаються підприємцям достроково.
За рівнем залучених в економіку регіону прямих іноземних інвестицій, загальна сума яких складає понад 8,3 млрд дол. область посідає перше місце в Україні.
В регіоні створена і функціонує перша в Україні комплексна система перинатальної допомоги матерям та новонародженим. Збудовано два нових сучасних перинатальних центри - у Дніпропетровську та Кривому Розі, розрахованих на 7 тис. пологів на рік.
У Дніпропетровській області для оновлення медичного автопарку було придбано 92 нові сучасні «швидкі», у тому числі для обласного центру екстреної медицини та медицини катастроф - 3 реанімобілі «Мерседес». Реанімобілі забезпечені спеціальним обладнанням, що дозволяє, зокрема, перевозити новонароджених вагою від 500 грамів. Таким чином, у Дніпропетровській області було повністю ліквідовано поняття «нетранспортабельних пацієнтів». Як результат комплексного підходу - кількість здорових пологів на Дніпропетровщині збільшено в два рази.
В області запроваджено прогресивну модель роботи швидкої допомоги за принципом екстериторіальності: тепер на виклик їде та бригада «швидкої», яка знаходиться ближче до пацієнта, а не та, яка безпосередньо відноситься до даної територіальної одиниці, звідки надійшов виклик. Додатково відкрито 45 пунктів тимчасового базування «швидкої» та створено 20 додаткових бригад швидкої допомоги. Таким чином, загальна кількість пунктів, з яких «швидкі» виїзжають на виклик, в регіоні збільшилась на 50% і складає 136 пунктів. Всі пункти прийому дзвінків від громадян обладнані архіваторами мовлення. Усі «швидкі» обладнані GPS-системами навігації. Для координації роботи «швидких» на Дніпропетровщині створюється Єдина регіональна диспетчерська служба. Завдяки цьому, в містах області приїзд «швидкої» за 10 хв. до пацієнта забезпечується в 92,7% випадків, у сільській місцевості час приїзду менш ніж за 20 хв. складає 92,6%.
У всіх школах області започатковано й проводиться Єдиний урок мужності, зустрічі з ветеранами, створено музеї Великої Вітчизняної війни (ВВВ), кімнати бойової слави та тематичні виставки. Загалом у рамках масштабної програми з відновлення пам'ятників ВВВ, ініційованої Олександром Вілкулом, у Дніпропетровській області за останні два роки капітально відновлено та наново відбудовано понад 1,3 тис. братських могил, пам'ятників і монументів воїнам ВВВ.
Вперше за всю історію незалежності країни українське народне мистецтво подано в ЮНЕСКО на отримання статусу всесвітньої культурної спадщини. Ним став Петриківський розпис - символ історії та культури Дніпропетровської області та всієї України.