Вілкул впевнений, що в економіці необхідно вживати надзвичайних заходів
Прем'єр-міністр, який анонсував "весну реформ" і "літо реформ", не дав відповіді на головне питання до уряду – як він збирається виконувати свої обіцянки і зобов'язання, враховуючи необхідність виплатити міжнародним кредиторам 17 мільярдів боргів. Таку думку в ефірі телеканалу "112-Україна" висловив співголова фракції "Опозиційного блоку" в парламенті Олександр Вілкул, йдеться на сторінці Facebook.
"На останньому сесійному тижні Верховної Ради я звернувся до прем'єр-міністра з вимогою представити у парламенті план стабілізації економічної ситуації в країні. Я не кажу про програму економічного розвитку, якого від цієї влади вже ніхто не чекає, а хоча б зрозумілий чіткий план, яким чином в найближчий рік Кабмін планує утримати ситуацію. Днями прем'єр-міністр представив красиву презентацію, а також пообіцяв Україні "весну реформ", а після цього – "літо реформ". Багато, хто це почув, подумали: а може не треба? Тому що чергову "весну реформ" Україна може просто не пережити. Для мене було важливо почути, як уряд збирається виконувати свої обіцянки і зобов'язання, враховуючи необхідність виплатити міжнародним кредиторам 17 мільярдів боргів. Відповіді на це питання дано не було. Я не розумію, як уряд збирається розвивати економіку, якщо він продовжує позичати гроші. Замість того, щоб думати де заробити, влада думає, де позичити", - підкреслив нардеп.
Відповідаючи на питання про представлений прем'єр-міністром план реформ, Вілкул відзначив невідповідність заявлених урядом цілей реальній ситуації в економіці.
"На тому рівні абстракцій, на якому зараз йде дискусія, з заявами Гройсманом цілями неможливо не погодитися. Але це лише абстракції. Чи потрібні нам 5-7% зростання ВВП? Звичайно, потрібні, а краще 10%. І цього, до речі, можна домогтися, і ми знаємо як. Чи треба боротися з корупцією? Безумовно. Але пропозиції прем'єра більше нагадували красиві гасла", - заявив він.
За словами Вілкула, в економіці необхідно вживати надзвичайних заходів.
"Для цього потрібно реалізувати масштабний план підтримки української промисловості, створення робочих місць, обов'язково переглянути економічну частину угоди про Асоціацію з ЄС, почати відновлювати свої позиції на зовнішніх ринках, які ми втратили, і вийти на нові ринки. Але найголовніше – реанімувати внутрішній ринок. Чим більше робочих місць, чим більше люди і підприємства почнуть заробляти, тим швидше почнеться одужання української економіки", - резюмував він.