ua en ru

Вірогідність повторної рецесії в США складає 40%, - аналітик

Вірогідність повторної рецесії в США складає 40%, а в Японії вона ще вище, вважає професор Нью-Йоркського університету Нуріель Рубіні. На його думку, провідні економіки світу вичерпали свій запас інструментів боротьби з проблемами в економіці і вкрай вразливі перед повторним спадом, передає РБК daily з посиланням на The Telegraph.
Головні труднощі чекають США, де економічне зростання в другому півріччі сповільниться до менше 1%. У першому кварталі американська економіка додала 3,7%. Оцінка зростання ВВП у другому кварталі була переглянута недавно з 2,4 до 1,6%. Основна причина уповільнення американської економіки - закінчення дії різних стимулюючих заходів. При цьому влада країни мало що може зробити для того, щоб змінити картину. Процентні ставки вже знижені до рівня близько нуля, боротьба з кризою довела дефіцит бюджету до 10% ВВП, а на порятунок фінансової системи вже направлено 3 трлн дол.
«Більше кількісного пом'якшення (скупки облігацій) від ФРС нічого не змінить. Прибутковість казначейських облігацій вже знизилася до 2,5%, в той же час спреди по кредитах знову розширюються. Монетарна політика може збільшити ліквідність, але нічого не вдіє з платоспроможністю (населення і компаній)», - відзначив професор, додавши, що половина з 800 середніх і малих американських банків можуть збанкрутувати.
Уповільнення економіки США торкнеться Китаю, Японії та зони євро. Зростання економіки Китаю в другому півріччі може загальмуватися до рівня нижче 8%. У Європі, за винятком Німеччини, зростання також буде досить млявим. «Ми досягли критично повільної швидкості. В даний час будь-який шок може зіштовхнути економіку назад в рецесію», - сказав Н.Рубіні. На його думку, може відбутися обвал, подібний паніці після колапсу Lehman Brothers, коли реальна економіка і фінансовий сектор стали функціонувати в збиток один одному.
Середній рівень держборгу в розвинених країнах до 2015 р. може досягти 120% ВВП. Подальше нарощування держвидатків лише спровокує боргову кризу, подібну грецькій. Щоб уникнути різкого припинення держпідтримки своїх економік, уряди розвинених країн мають розробити середньострокові плани бюджетної консолідації.