ua en ru

Верещук відвідала центр розміщення переселенців у Запоріжжі

Верещук відвідала центр розміщення переселенців у Запоріжжі Фото: Ірина Верещук (facebook com / vereshchuk ukraine)

Віце-прем’єр-міністр - міністр з питань тимчасово окупованих територій Ірина Верещук у супроводі голови Запорізької обласної військової адміністрації Олександра Старуха відвідала один з центрів розміщення переселенців, створений у Запоріжжі.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на прес-службу міністерства.

Верещук відвідала один з шести діючих центрів розміщення вимушених переселенців, створених компанією "Метінвест" Ахметова у Запоріжжі. Тут знайшли прихисток близько 130 маріупольців, серед яких понад 20 дітей.

Міністер також поспілкувалася із врятованими переселенцями та побачила умови, в яких відновлюють свої сили українці, яких військова агресія Росії вигнала з власних будинків.

У центрі облаштовані номери з усіма необхідними меблями, побутові кімнати, працює пральня.

Також тут працюють медики: вони обстежують людей та прописують не тільки курс лікування, але й терапевтичні процедури, які роблять тут же.

"Метінвест" забезпечує безкоштовне харчування для усіх мешканців центрів, а також забезпечує людей одягом та побутовими речами - адже багато переселенців бігли з домівок фактично без речей.

"Зараз ми є свідками того, як має працювати держава в особливий період, того, що допоможе їй стати процвітаючою країною у майбутньому. Коли влада, соціально орієнтований бізнес та місцева влада працюють разом. У цьому центрі працюють волонтери "Метінвесту", люди, яким не байдуже, яким буде майбутнє нашої держави. Все це разом дає історію успіху нашій державі і дає надію на перемогу, чого я нам дуже бажаю”, - зазначила Верещук.

Як відомо, "Метінвест" створила у містах присутності понад 6 тисяч місць для тимчасових переселенців. Тут людей забезпечують усім необхідним.

Також компанія, у координації з Фондом Ріната Ахметова, створила гуманітарний хаб у Польщі, де збирає гуманітарну допомогу від інших країн: перші 117 тонн допомоги вже в Україні і направляються людям, які її потребують. Тим часом до Запоріжжя прямують ще 300 тонн.