ua en ru

Великобританія може викликати дезінтеграцію ЄС, - екс-міністр економіки ФРН

Екс-міністр економіки ФРН (зараз - голова фракції Вільної демократичної партії Німеччини - FDP) Райнер Брюдерле звинуватив Великобританію у її відстороненій позиції по відношенню до Євросоюзу, яка може викликати "дезінтеграцію" блоку. Як заявив німецький політик в інтерв'ю німецькій радіостанції Deutschlandradio, він хоче, щоб Лондон залишався частиною ЄС, але відчуває все більше невдоволення позицією Сполученого Королівства.

"Наші британські друзі постійно говорять нам, що слід робити єврозоні, але самі не хочуть приєднуватися. Вони навіть не готові погодитися на ініціативу щодо регулювання фінансового ринку. Якщо їх позиція не зміниться, то це може спричинити дезінтеграцію ЄС", - пояснив Брюдерле. Він зазначив, що велика Британія хоче "особливого ставлення до неї". "Вони не хочуть вкладати в єдиний казан, але хочуть мати всі переваги єдиного ринку", - уклав Брюдерле.

Нагадаємо, що мер Лондона Борис Джонсон раніше виступив із закликом до перегляду відносин Великобританії з Європою. "Проект єдиної європейської валюти - це помилка", - заявив Джонсон 4 грудня 2012 р. "Ми повинні використовувати можливість зміни європейських конвенцій, можливо, у зв'язку зі створенням повноцінного банківського союзу, щоб на міжурядовій конференції розглянути питання подальшого членства Великобританії в ЄС і того, чого хочуть самі люди", - підкреслив мер Лондона і додав, що настав час для загальнонаціонального референдуму. "На ньому громадяни країни відповідять на дуже просте питання, чи хочуть вони залишатися в ЄС", - пояснив Джонсон.

В даний час в Європі активно обговорюється питання наділення Європейського центробанку наглядовими повноваженнями за банками регіону. Європейські лідери активно сперечалися на предмет того, чи слід ЄЦБ контролювати всі або тільки системостворюючі кредитні організації. Наділення ЄЦБ наглядових функцій розглядається як один з кроків у напрямку створення повноцінного банківського союзу. Великобританія виступає проти необмеженого розширення повноважень ЄЦБ, так як хоче зберегти за собою переваги фінансового центру.

Читайте також: Прем'єр-міністр Великобританії піддав критиці органи управління ЄС