Великобританія представить проект резолюції Ради безпеки ООН щодо ситуації в Сирії вже 28 серпня. Документ засудить дії Башара Асада за застосування хімічної зброї та схвалить проведення "необхідних заходів" для захисту цивільного населення. Про це повідомив британський прем'єр-міністр Девід Кемерон в своєму мікроблозі в Twitter.
За його словами, у Радбезу ООН з'явилася можливість взяти на себе відповідальність за долю Сирії, до чого давно закликало Сполучене Королівство.
У свою чергу генсек ООН Пан Гі Мун висловився за дипломатичне вирішення проблеми: необхідно, щоб інспекція ООН, яка розбирається в тому, хто винен у застосуванні хімзброї, завершила свою роботу і представила висновки розслідування.
Раніше президент США Барак Обама і Кемерон заявили, що у них немає ніяких сумнівів в тому, що за хімічною атакою в Сирії стоїть режим Асада. З ними не згодна що входить до складу спецкомісії ООН з розслідування порушень прав людини в Сирії Карла дель Понте: вона стверджує, що хімічна зброя використовували повстанці.
За відомостями організації "Лікарі без кордонів", від проведеної минулого тижня хімічної атаки постраждали понад 3,5 тис. осіб. Загинули від отруєння 355 осіб. Після цього влада США заявила про можливий початок військової операції в Сирії без санкції ООН. США підтримали Франція, Великобританія, Ізраїль, Туреччина, Саудівська Аравія і Австралія.
Про підтримку Б.Асада і неприйнятність вторгнення заявили послідовні союзники Дамаска, влада Ірану. Вони пообіцяли США "серйозні наслідки" у разі військової операції, а духовний лідер республіки аятолла Алі Хаменеї попередив про початок "кошмару для всього регіону" після військової атаки на Сирію.
Раніше представник Білого дому Джей Карні запевнив світову громадськість, що можливе військове втручання буде мати своєю метою не повалення режиму Асада, а лише запобігання використання зброї масового ураження. Згідно з інформацією джерел у Білому домі, ракетні удари по Сирії будуть нанесені 29 серпня.