Представники операторів мобільного та фіксованого зв'язку, що працюють в Україні ("Астеліт", "Київстар", "МТС Україна", "ТриМоб" та "Укртелеком"), виступили з відкритим зверненням до народних депутатів щодо неприпустимості розгляду та ухвалення в першому читанні законопроекту №1888 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту інтересів держави, споживачів телекомунікаційних послуг та удосконалення державного регулювання у сфері користування радіочастотним ресурсом України". Про це йде мова у тексті звернення.
Представники галузі наголошують, що даний законопроект є шкідливою антиринковою ініціативою.
На підтвердження вони приводять наступні наслідки до яких призведе ухвалення документу в поточній редакції:
1) Запровадженням процедури позасудового відключення операторами мобільного зв'язку абонентських терміналів (мобільних телефонів) фактично регламентується перекладання відповідальності за походження мобільного апарату з постачальників та продавців на абонента, оскільки мобільні оператори будуть зобов'язані самостійно вимикати такі апарати.
"Ми вважаємо, що боротьба з контрабандою та обігом "сірих" мобільних терміналів є прерогативою правоохоронних органів та митниці, а не мобільних операторів", - наголошується у зверненні;
2) Запровадженням обов'язкового частотного моніторингу для усіх радіоелектронних пристроїв мобільного зв'язку, а також їх відключення на підставі припису НКРЗІ регулятор отримає можливість втручатися у господарську діяльність комерційних компаній (мобільних операторів) без процедури судового слідства;
3) Безпідставне значне розширення повноважень НКРЗІ та виведення їх змістовного наповнення за межі Закону "Про радіочастотний ресурс" і його встановлення самою комісією.
Галузеві експерти у зверненні наголошують, що вони неодноразово попереджали автора законопроекту та Комітет з питань інформатизації та зв'язку, але надані рекомендації не були враховані. До того ж вони вважають, що у теперішньому вигляді законопроект №1888 несе загрозу не лише комерційній діяльності телекомунікаційних компаній, але й базовим конституційним правам громадян. "Ініціатива не має нічого спільного з реальною боротьбою із контрабандою чи дерегуляцією ринку мобільного зв'язку. Ми сподіваємось на те що народні депутати відхилять законопроект у поданій редакції та відправлять його на доопрацювання з обов'язковим залученням гравців ринку", - йдеться у зверненні операторів.
Нагадаємо, що нещодавно з досить різкою критикою та вимогою відхилення цього законопроекту у листах на адресу голови Верховної Ради України окрім операторів зв'язку також виступили експерти Американської торгівельної палати (АСС) та профільної асоціації операторів та провайдерів "Телас", чиї зауваження також не були враховані при розробці документу.