ua en ru

Провідні ФПГ України підтримують ініціативу податкової щодо впровадження контролю трансфертного ціноутворення

Впровадження Державною податковою адміністрацією України (ДПСУ) методів контролю цін (трансфертного ціноутворення серед пов'язаних компаній) є законним, логічним, очікуваним і цивілізованим кроком, оскільки всі країни, в кінці кінців, підходять до відповідної необхідності. Таку думку висловили представники провідних фінансово-промислових груп (ФПГ) України.

«Закон про трансферне ціноутворення - це звичний законодавчий акт, який існує в усіх цивілізованих юрисдикціях. Природно ми приймаємо важливість і необхідність цього закону», - зазначила фінансовий директор СКМ Маргарита Поважна.

За словами члена ради директорів компанії «Інтерпайп» Юлії Чеботарьової, з поняттям «трансфертного ціноутворення» український бізнес стикається, працюючи, наприклад, в США і Росії. «Ця тема не нова. Це дуже своєчасно для України вирішувати це питання саме цивілізованим чином», - підкреслила Чеботарьова.

Аналогічної думки дотримується і керуючий директор групи компаній Group DF Борис Краснянський. «Бізнес, безумовно, цього очікував. Великий бізнес, загалом, до цього готувався. Зараз буде готуватися більш інтенсивно, тому що це може потенційно внести істотні зміни в те, як організовуються особливо великі бізнес-групи», - сказав Краснянський.

Також представник Group DF вітав ініційований ДПСУ відкритий публічний діалог з бізнесом щодо регулювання трансфертного ціноутворення. «Ось ці зустрічі з великим бізнесом - абсолютно позитивні речі. Мені здається, що є дійсно бажання зрозуміти думку великого бізнесу. Наскільки воно буде враховано - це друге питання, але я думаю, будь-яка людина, яка слухає чужі думки і готовий їх вислухати, вже апріорі готовий починати думати про них», - резюмував Краснянський.

Нагадаємо, 18 грудня ДПСУ презентувала законопроект про боротьбу з мінімізацією оподаткування через трансфертне ціноутворення (передбачає серед іншого продаж товарів і послуг афілійованим контрагентам за заниженими цінами в іноземні юрисдикції з низьким оподаткуванням). У заході взяли участь представники найбільших ФПГ, які висловили свої зауваження та пропозиції до документу. За оцінками податкової, за допомогою трансфертного ціноутворення з України в офшори щорічно виводиться близько 100 млрд грн.