Не дивлячись на те, що Україна зробила перші кроки на шляху впровадження гендерного законодавства, проблеми гендерної нерівності є дуже поширеним в українському суспільстві та вимагають рішень на довгострокові перспективу. Про це йдеться у Стратегії партнерства Світового банку з України (СПУ) на 2012-2016 рр.
"Співвідношення студентів жіночої та чоловічої статі в вузах дорівнює 1,19, простежується значна гендерна сегрегація у професійній діяльності.
Зокрема, не значним є представництво жінок у політичному житті, на вищих рівнях державного управління і серед керівників підприємств. Не дивлячись на те, що протягом двох останніх десятиліть жінки стали активними підприємцями, є власниками близько третини приватних підприємств - вони становлять лише дуже невеликий відсоток менеджерів великих підприємств", - йдеться в повідомленні.
Крім того, Україна характеризується великим гендерних розривом у рівнях доходів, а так же фемінізацією бідності, оскільки жінки
становлять велику долю в уразливих групах населення. Додатковими загрозами для жінок є нелегальна міграція та торгівля людьми, а також насильство в сім'ї.
Разом спостерігається великий гендерний пробіл (10 років) в середньо очікуваної тривалості життя для жінок і чоловіків, перш внаслідок дуже високого рівня смертності чоловіків працездатного віку.