ua en ru

В.Ющенко звернувся з листом до В.Литвина про необхідність термінового повернення до розгляду закону про вибори Президента України.

Президент України Віктор Ющенко звернувся з листом до голови Верховної Ради України Володимиру Литвину, в якому наголошує на необхідності термінового повернення до розгляду закону про вибори Президента України. Про це на брифінгу заявила заступник глави Секретаріату президента, постійний представник Президента в КСУ Марина Ставнійчук, передає кореспондент РБК-Україна.

Вона наголосила, що в разі прийняття поправок до відповідного закону дало б змогу усунути колізії в виборчому законодавстві. "Складається враження, що окрім Президента України, крім КСУ, крім Венеціанської комісії і ОБСЄ - нікому іншому чесні, відкриті . прозорі виборчі процедури в Україні не потрібні. Тим більше, що у залі, серед парламентарів є значна кількість кандидатів на пост Президента України. Вони як ніхто повинні бути зацікавлені в тому, щоб були чітко встановлені результати виборів", - сказала вона.

Вона не виключила, що результати виборів можуть бути поставлені під сумнів.

Вона наголосила, що в Україні не було прецедентів ігнорування пропозицій міжнародних інституцій до законодавства. "Президент України у своєму листі до голови ВР, до парламенту, викладає позицію з приводу ситуації, яка склалась з прийняттям змін та доповнень законодавства про вибори Президента України і висловлює свою позицію, яка полягає в тому, що він вважає за необхідне і можливе, і відповідну пропозицію вносить до парламенту невідкладно повернутися до розгляду проекту закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо виборів Президента України. Якщо для цього потрібні консультації з головою ВР та лідерами фракцій, то Президент готовий до таких консультацій", - зазначила вона.

Нагадаємо, 2 грудня Верховна Рада (ВР) України розглянула в другому читанні законопроект №5263-2 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України відносно виборів Президента України" і не підтримала жодної з 243 запропонованих до нього поправок. Парламентарії також не затвердили жодної із статей в редакції першого читання, до яких були запропоновані поправки. Таким чином законопроект №5263-2 був відхилений. Напередодні депутати розглянули 126 поправок до даного законопроекту. У першому читанні законопроект №5263-2 був прийнятий 4 листопада 2009 р.

Нагадаємо, 19 жовтня КСУ визнав неконституційним ряд положень закону України про вибори Президента України. Зокрема КСУ визнав неконституційним положення, які визначають перебування на консульському обліку обов'язковою умовою реалізації виборчого права на виборах Президента.

КСУ визнав також неконституційними положення закону про вибори Президента в частині вимоги до кандидата в члени окружної дільничної комісії проживати в межах відповідного територіального округу або міста, на території якого розташований цей округ.