У Молдові ухвалено рішення про створення нової вільної економічної зони "Бельци".
У Молдові ухвалено рішення про створення нової, сьомою за рахунком, вільної економічної зони "Бельци", яка розміститься в одноіменному місті на півночі республіки. Як повідомили РБК в уряді Молдови, відповідно до рішення, прийнятого кабінетом міністрів, названа ВЕЗ "Бельци" буде створена строком на 25 років на загальній площі 11,85 га. Як відзначив віце-прем'єр, міністр економіки Молдови Валерій Лазер, головна її мета - формування промислового центру в Бельцах, залучення інвестицій і передових технологій, створення нових робочих місць і нових можливостей для виробництва в області машинобудування, розширення експортного потенціалу, вирішення соціально-економічних проблем.
Планується, що ВЕЗ "Бельци" спеціалізуватиметься на виробництві експортоорієнтірованной продукції, зовнішньоторговельній діяльності, зокрема, по сортуванню, упаковці, маркеровці і інших операцій з товарами, які транзитом проходять через митну територію Молдови.
Головним резидентом ВЕЗ "Бельци" стане підприємство з іноземними інвестиціями Dra Draexlmaier Automotive, створене в Молдові німецьким концерном Draexlmaier. Компанія проводитиме продукцію для машинобудування, зокрема, деталі для автомобілів.
Німецька компанія Draexlmaier почала виробничу діяльність в Молдові 2006 р. Вона розробляє і проводить сучасні електронні борт-системи і інше устаткування і пропонує автомобільні інновації різних марок, серед яких Audi, BMW, Bugatti, Cadillac, Mercedes-Benz і ін. Планується, що після створення ВЕЗ "Бельци" в рамках перших економічних проектів будуть здійснені інвестиції в сумі 25 млн євро і створено від 5 тис. до 7 тис. нових робочих місць. Об'єм продажів промисловій продукції запланований на рівні 500 млн леїв (близько 40 млн дол.). При цьому 90% від загальних об'ємів проведеного експортуватиметься.
В даний час в Молдові працюють Вільні економічні зони "Експо-бизнес-Кишинів", "Унгень-бізнес", "Твардіца", "Тараклія", "Отачь-бізнес", "Валканеш". Крім того, діють вільні промислові зони: "Міжнародний вільний порт Джурджулешть" і "Міжнародний вільний аеропорт Маркулешть".