У ПАР страйки паралізували майже 40% видобутку золота
Акції протесту, що почалися на платиновидобувних рудниках, перекинулися і на золотодобувні шахти. У результаті видобуток золота з боку ПАР в даний момент скоротився приблизно на 39%, повідомляє телеканал "Росія 24".
За повідомленнями представників AngloGold Ashanti, яка займає третє місце в світі за обсягами видобутку золота, компанії довелося зупинити роботу на всіх своїх рудниках в ПАР. Страйки на шахті Konapang перекинулися на West Wits, Vaal і ряд інших рудників. На частку південноафриканських шахт припадає 32% від загального обсягу золотодобувних потужностей AngloGold Ashanti. За даними золоторудної компанії Gold Fields - четвертої в світі за обсягами видобутку дорогоцінного металу, - щоденні втрати від страйків на шахтах KDC і Beatrix складають приблизно 32 тис. тройських унцій або метричну тонну золота.
Крім працівників видобувної галузі в сегменті дорогоцінних металів, в ПАР зараз також страйкують шахтарі вугільної компанії Coal of Africa, а також в цілому 20 тис. співробітників транспортної галузі.
Робочі золотодобувної індустрії надихнулися прикладом гірників, які добилися підвищення оплати праці в платиновидобувному сегменті ринку.
Тривалий страйк на платиновидобувній шахті Марікана британської компанії Lonmin призвів до зіткнень шахтарів з поліцією в серпні цього року, в результаті в цілому загинули 46 осіб. Після цього гірникам вдалося досягти підвищення зарплат в діапазоні від 11 до 22%. Крім того, шахтарям виплатили разовий бонус у розмірі 44 дол. до вирахування податків.
За останні три роки гірничодобувні компанії в ЮАР щороку стикаються з вимогами збільшити оплату праці вище інфляційних рівнів з боку шахтарів. Крім того, зростають їх витрати на електроенергію: витрати на електрику зросли на 25% в 2010 і на 26% в 2011 рр. Крім того, зростають витрати і на сам видобуток: глибина шахт і складність видобутку ростуть у міру виснаження рудних тіл. За оцінкою ряду експертів, комбінація зниження видобутку та зростаючого інфляційного тиску означає, що багато гірничорудних компаній в ЮАР будуть змушені піти на зниження витрат на виробництво в період наступних 12-36 місяців.
Читайте також: Moody's знизило рейтинг ПАР на один щабель - з A3 до Baa1