ua en ru

У Японії в довгостроковій перспективі необхідність відновлення позитивно вплине як на саму економіку країни, так і на ринки сировини, - аналітик

У Японії в короткостроковій перспективі на ринку пануватимуть панічні настрої з розпродажем всіх видів ризикованих активів, зокрема сировини, проте потім ситуація повинна прийти в норму. Таку думку висловила партнер UFG Wealth Management Оксана Кучура, пише РБК daily.

«У середньо- і довгостроковій перспективі необхідність відновлення позитивно вплине як на саму економіку Японії, так і на ринки сировини. Зросте попит на промислові метали, перш за все алюміній, сталь і мідь. В результаті ціни на метали і енергоресурси після короткої або середньострокової корекції виростуть, оскільки, по суті, мова йде про відновлення інфраструктури на суму більше 400 млрд дол. (8% ВВП)», - сказала експерт.

За даними Reuters, з моменту землетрусу японський фондовий ринок втратив вже більше 720 млрд дол. Індекс Nikkey 225 за підсумками вчорашньої торгової сесії впав на 10,6%, відкатавшись до найнижчого рівня з квітня 2009 р. Так, наприклад, акції TEPCO з 11 березня впали більш ніж на 43%, а вартість CDS, що страхують від дефолта протягом десяти років, виросла на 270%.

Щоб запобігти паніці, Центробанк Японії закачав за останні два дні на фінансовий ринок рекордний обсяг ліквідності - 23 трлн ієн (284,5 млрд дол.). Проте інвестори знаходять дії регулятора недостатніми. «Хаос на ринку не припиниться до тих пір, поки Банк Японії не зробить жорсткіших дій», - заявив головний економіст по Японії Credit Agricole CIB and CLSA Сузуму Като.