ua en ru

В.Янукович просить ВР в найближчий пленарний тиждень розглянути його пропозиції до закону про містобудівну діяльність, - І.Акімова

Президент України Віктор Янукович просить Верховну Раду (ВР) України вже на наступному пленарному тижні розглянути його пропозиції до закону "Про регулювання містобудівної діяльності" раніше прийнятого парламентом і заветованим Президентом. Про це на брифінгу заявила перший заступник голови Адміністрації Президента Ірина Акімова, передає кореспондент РБК-Україна.
"Президент сподівається, що коли важливість цього законопроекту важко переоцінити, нам потрібно розвивати будівництво, від цього залежать темпи зростання економіки, від цього залежить можливість створення робочих місць. Він звернувся з тим, щоб усі необхідні пропозиції були проголосовані у ВР вже на наступному, тобто самому найближчому пленарному тижні", - сказала І.Акімова
За її словами, в ветуваному В.Януковичем законі "передбачалася можливість затвердження тих чи інших планів забудови території при наявності експертизи... Але ця наявність не ставилася як обов'язкова умова при прийнятті рішення. Інакше кажучи, рішення могло бути прийнято незалежно від того, який експертний висновок знаходиться в цьому висновку. Пропозиція Президента пов'язана з тим, що прийняття рішення можливе тільки з урахуванням результатів цієї експертизи. Інакше кажучи, якщо результати експертизи негативні, рішення відповідно теж повинне бути негативне".
Також І.Акімова відзначила, що при всіх позитивних аспектах, що містяться в цьому законі, в ньому відсутній ефективний механізм участі громадськості, громадян України в процесі обговорення самих містобудівних планів: "У законі, який був поданий на підпис Президента, не залишилося ні визначення, що таке громадські слухання, ні порядку проведення цих громадських, ні визначення, хто може в них брати участь по темі містобудування, ні визначення, яким чином вирішуються питання, за якими було отримано повну згоду. З точки зору відсутності права місцевих громад брати участь у вирішенні таких питань, як забудова території, на яких вони розташовуються, не відповідають нормам Конституції, і тому порядок громадських слухань обов'язково повинен бути відновлений у законі. У пропозиціях Президента міститься і визначення, що таке громадські слухання і порядок з проведення та склад погоджувальних комісій і терміни, протягом яких громадські слухання можуть і повинні проводитися".
Також, за її словами, В.Янукович незадоволений можливістю обмеження прав місцевих рад при вирішенні питань містобудування: "Перша складова в цій групі пов'язана з тим, що затвердження генеральних планів населених пунктів, у випадку, якщо воно не відбулося у встановлені терміни на рівні сільських та місцевих рад могло бути передано на більш високий рівень. Тобто на рівень обласних рад, або у випадку Києва і Севастополя на рівень Кабінету міністрів. Тим самим могло статися обмеження повноважень органів місцевого самоврядування у прийнятті цих важливих рішень. Пропозиція Президента - зберегти повноваження місцевих органів влади у прийнятті рішення в галузі містобудування".
Друге побоювання Президента було пов'язане з тим, що при затвердженні плану зонування території, ці рішення могли приймати не поради, а органи виконавчої влади. "Логіка тут та ж сама. Це можливість обмеження, урізання повноважень органів місцевої влади, яка не припустима відповідно до законів України, тому пропозиції глави держави - скоротити повноваження місцевих органів влади у прийнятті рішень щодо забудови своїх територій. У тому числі при затвердженні планів зонування", - додала І.Акімова.
За її словами, також причиною для вето була недостатня, на думку В.Януковчиа, відповідальність, передбачена в законі за порушення тих чи інших норм будівництва.