В.Янукович доручив протягом місяця підготувати за затвердити програму реформування ДПС та Дежмитниці
Президент України Віктор Янукович доручив протягом місяця підготувати та затвердити програму реформування діяльності Державної митної служби та Державної податкової служби України (ДПС). Про це він наголосив сьогодні у Києві на засіданні керуючої ради Комітету з економічних реформ, повідомляє прес-служба глави держави.
"Я прошу керівників зазначених служб, присутніх на цьому засіданні, разом зібратися і запропонувати спільний та ефективний механізм, який би вирішував як завдання наповнення державної казни, так і забезпечив би припинення відомих ганебних випадків", - сказав Президент.
У своєму виступі на засіданні Президент наголосив, що сьогодні існують проблеми у відносинах між платниками податків та органами митної і податкової служб.
"Це - окрема тема. Я вважаю, Миколо Яновичу, ми з вами повинні підійти до цієї теми найближчим часом, як кажуть, з усіх сторін, і подивитися, як гармонізувати роботу цих двох фіскальних державних органів. Разом з керівниками і податкової, і митниці, будь-ласка, попрацюйте над цим питанням спільно", - сказав Президент, звертаючись до прем'єр-міністра М.Азарова.
Глава держави наголосив, що його не задовольняє стан виконання завдань з формування дохідної частини бюджету. За словами Президента, якщо Державна податкова служба хоча б на папері виконала план надходжень до загального фонду держбюджету на 104,2% (без урахування зростання прострочених сум ПДВ до відшкодування), то Державна митна служба не додала в казну близько 600 млн грн.
"Хоча в цілому спільний баланс є позитивний. Але тут треба дуже серйозно розібратися, чому це так сталося. І на майбутнє - що ми будемо робити", - зауважив В.Янукович.
При цьому, за словами Президента, виконання планових показників податковою службою мало б іншу картину, якби не продовжувалося накопичення протермінованих невідшкодованих сум ПДВ, які на початок березня вже склали 5 млрд. грн., та не стягувалися податки наперед - за 2 місяці.
"Такі випадки ще існують і це треба припинити. Ця практика має бути припинена", - підкреслив глава держави.
Президент також констатував, що податкові органи виявилися непідготовленими до запровадження щомісячної звітності з податку на доходи фізичних осіб. "Подання цих декларацій перетворилось в безлад, створило значні черги в податкових органах на місцях, працівники яких не можуть надати зрозумілих пояснень підприємцям щодо заповнення нових форм. Тому перше, що я вимагаю - змінити пріоритети роботи", - наголосив В.Янукович.
В.Янукович також констатував, що протягом останніх місяців спостерігається "гойдалка" з погодженням міністерствами визначених ним законопроектів зі спрощення ведення підприємницької діяльності:
- щодо спрощення процедур припинення юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та започаткування підприємництва;
- щодо розширення мережі дозвільних центрів шляхом запровадження дозвільних центрів в обласних державних адміністраціях;
- щодо скасування надання паперових витягів (довідок) з державних реєстрів для отримання дозволів та ліцензій.
"Я просив би присутніх тут представників уряду на чолі з прем'єр-міністром, щоб ми від розмов переходили вже до конкретних дій. Можливо, окремі посадовці досі не зрозуміли, в який історичний для країни момент їм довірили керівні посади, та до чого це зобов'язує. Прошу навести порядок", - сказав Президент.