На з'їзді суддів восени має бути запропоновано кандидатури на посаду голови цивільно-кримінального суду. Про це заявив Президент України Віктор Янукович у ході зустрічі із головою Верховного суду України (ВСУ) Василем Онопенком, передає прес-служба глави держави.
Під час бесіди Віктор Янукович відзначив необхідність якісної організації та підготовки з'їзду суддів, "щоб відбулася змістовна розмова, були ухвалені усі необхідні рішення, які треба зробити згідно з судовою реформою - обрали Раду суддів, запропонували достойну кандидатуру на посаду голови кваліфікаційної комісії, голову спеціалізованого цивільно-кримінального суду", - підкреслив Президент.
В.Онопенко сподівається, що делегати з'їзду суддів України, який має відбутися восени, підтримають ініціативу Президента України Віктора Януковича щодо реформування судової гілки влади.
В.Онопенко зауважив, що "діалог, який постійно відбувається між головою ВСУ і Президентом, - це вже позитивний результат".
"Я вважаю, це тільки початок. Я поділяю Вашу думку, що судову реформу можна робити лише тоді, коли є політична стабільність, коли різні політичні сили гуртуються навколо Президента. Я вважаю, що саме за таких умов можна проводити судову реформу, яка чекала 20 років", - підкреслив голова ВСУ.
Він відзначив позитивні моменти нового закону. Насамперед - врегулювання питань суддівського самоврядування, питання роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів за єдиними критеріями підбору кадрів і відповідальності суддів, спеціалізацію судів тощо.
Глава держави також звернув увагу В.Онопенка на питання порушення прав людей, які перебувають у тимчасових слідчих ізоляторах.
"Ми повинні за найкоротші терміни зробити все, щоб людина не знаходилася без рішення суду за ґратами тривалий час. Треба виправити випадки, коли людина утримується безпідставно і не дочекається рішення суду. Адже це порушення прав людини. Я вимагатиму наведення порядку у цих питаннях", - підкреслив Президент.
Зі свого боку голова ВСУ відзначив, що судді підтримують ініціативи Президента стосовно реформи кримінальної юстиції та вноситимуть з цього питання свої пропозиції.
"Нам треба напрацювати - де роль прокуратури, правоохоронних органів. Потрібно реформувати ті інститути, які теж десятки років не реформуються. Суд сам ефективно не спрацює, якщо погано працюють правоохоронні органи", - резюмував він.
"Судову реформу можна було робити лише тоді, коли ми маємо консолідовану владу - політики консолідувалися навколо Глави держави, у парламенті є більшість, уряд працює ефективно. Таким чином ми можемо реалізувати наші напрацювання", - сказав В.Онопенко.
Він також зазначив, що підготовлені фахівцями ВСУ напрацювання вже певною мірою знайшли відображення у законі про судоустрій та статус суддів.
"Ті позитивні речі, які там є, знаходять підтримку суддівського корпусу, мою та моїх колег з Верховного суду. Проблеми, що залишилися, виправлятимемо разом", - переконаний В.Онопенко.