Президент України Віктор Янукович та Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун у Давосі провели зустріч. Серед головних тем розмови - питання ядерної та продовольчої безпеки, повідомляє прес-служба глави держави.
У ході розмови Генеральний секретар ООН висловив занепокоєння глобальною світовою тенденцією зростання цін на харчову продукцію. «Це призводить до кризових явищ у багатьох країнах», - наголосив Пан Гі Мун. «Ми, ООН, шукаємо шляхи подолання цих явищ», - наголосив він.
В.Янукович і Генсек ООН обговорили можливість співпраці ООН і України з подолання продовольчої кризи. «Ми ставимо за мету активно долучитися до програм ООН із забезпечення продовольчої безпеки. У України є відповідні можливості виробництва сільськогосподарської продукції. Тому ми готові підтримати ініціативи ООН в цій сфері», - підкреслив глава держави.
«Ми спробуємо тісно працювати з Україною», - сказав Генсек ООН.
Говорячи про продовольчу безпеку, Президент також відзначив важливість досягнутих домовленостей у цьому питанні з Японією. «Ми сьогодні будемо об'єднувати зусилля України, інвестиційні та технологічні можливості Японії, щоб значно збільшити обсяги виробництва продуктів харчування та їх постачання на світові ринки», - зазначив В.Янукович.
Президент, крім того, у контексті ядерної безпеки повідомив про домовленості, досягнуті із цього питання під час його офіційного візиту до Японії. Йдеться про співпрацю України та Японії у питаннях ядерної безпеки та реабілітації постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи територій.
«Враховуючи японський досвід, для нас він є дуже корисним і вкрай необхідним. Ми з ними домовилися, вони подали нам руку, і ми будемо співпрацювати разом», - сказав Президент, додавши, що він глибоко вдячний за згоду на відповідну співпрацю, отриману, зокрема, від прем'єр-міністра та Імператора Японії.
Глава держави висловив переконання, що зараз настав час, коли Україні потрібно активно відновлювати вражені аварією на ЧАЕС землі, та повертати на них нормальне життя. У цьому контекст він наголосив на безумовній важливості відповідного технологічного досвіду Японії.
Звертаючись до Генерального секретаря ООН, В.Янукович зазначив: «Хотілося б, щоб Ви підтримали нас у цьому напрямку».