У Верховній Раді України (ВР) зареєстрований законопроект № 2560а, ініційований народним депутатом від "Батьківщини" Мустафою Джімілевим "Про концепцію державної етнонаціональної політики України". Текст проекту опубліковано на офіційному сайті ВР.
Відповідно до законопроекту, державна етнонаціональна політика має бути орієнтована як на корінні народи та національні меншини, так і на національну більшість. Згідно базовим положенням концепції має бути збірний для обох категорій термін "етнічна спільність". Застосування замість нього терміну "етнос" було б некоректним, оскільки він може додаватися тільки до спільнот, які є окремими народами і не мають свого етнічного ядра в інших країнах. Термін "етнічна спільність" є більш широким, ним охоплюються також національні меншини, іммігрантські групи, репатріанти та інші.
У проекті концепцій відповідність Конституції України пропонується термін "корінні народи" незважаючи на відсутність його тлумачення у вітчизняному праві. "Корінний народ" згідно з українськими мовним норм повинно розумітися як народ, "має корінь", тобто виник і сформувався як окрема неповторна етнічна спільність на території України.
Також ніхто з етнічних неукраїнців не може бути позбавлений права вважати Україну своєю Батьківщиною на підставі того, що він не належить до титульної нації та корінних народів.
Окремі норми обумовлені наявністю в сучасній політології двох концепцій, з яких одна визнає суспільні конфлікти нормативним явищем і наділяє їх позитивної функцією, а друга вважає їх відхиленням в нормальному розвитку суспільства. Автори проекту тримаються другої точки зору. Визнання конфліктів суспільною небезпекою орієнтує органи державного етнополітичного менеджменту на своєчасне виявлення протиріч, здатних у пряме протистояння їх носіїв, на вирішення цих протиріч правовими методами і на застосування всіх наявних засобів для припинення тих конфліктів, якщо такі виникнуть.