Сьогодні продовжиться допит заарештованої української льотчиці Надії Савченко в воронезькому СІЗО з приводу її заяви в Слідчий комітет Росії про викрадення.
Сьогодні продовжиться допит заарештованої української льотчиці Надії Савченко в воронезькому СІЗО з приводу її заяви в Слідчий комітет Росії про викрадення. Про це у своєму Twitter написав адвокат Савченко Марк Фейгін.
"Сьогодні продовжиться опитування Надії Савченко в воронезькому СІЗО-3 з приводу її заяви в СК про викрадення", - повідомив Фейгін.
Він вважає абсурдними твердження СК РФ, що Савченко по своїй волі прибула до Воронежа.
"Як це "корректировщик вогню" Савченко, з картами, офіцер з вищою освітою(!) нібито пішла як біженка у бік Воронежа, а не в бік Києва? Як Савченко самостійно, без будь-якої фіксації прикордонною службою перетнула кордон? І де? І з ким? І т.д. Як Савченко пройшла десятки кілометрів російської території в простреленою військовому камуфляжі і берцах, не будучи ніким зупиненої? І останнє. Навіщо українському офіцерові, нібито, який біг з полону, який заявив на камеру, що воює з сусідньою державою, йти прямо в ФСБ? Нехай слідство якось логічно відповість на ці запитання. Ну або вже визнає, що Савченко викрали. Чого дурня-то клеїти?" - написав адвокат.
Нагадаємо, 33-річна Надія Савченко - старший лейтенант, штурман-оператор вертольота Мі-24 3-го окремого полку армійської авіації Повітряних сил Збройних сил України. Під час антитерористичної операції на Донбасі брала участь в якості добровольця батальйону "Айдар". При цьому залишалася діючим офіцером ВСУ.
Брала участь у боях біля селища Металіст під Луганськом, де потрапила в полон терористів 18 або 19 червня.
8 липня стало відомо, що Савченко знаходиться під вартою в Росії в слідчому ізоляторі Воронежа. Російські влади інкримінують Савченко причетність до загибелі на сході України двох журналістів Всеросійської держтелерадіокомпанії - Ігоря Корнелюка і Антона Волошина. Савченко обрано запобіжний захід - арешт до 30 серпня.
Справа про вивезення Савченко в Росію також розглядає Європейський суд з прав людини. Там справі надано статус пріоритетної.