Парламент Угорщини 3 листопада прийняв закон, який відкриє шлях для будівництва газопроводу "Південний потік". Про це повідомляє Deutsche Welle з посиланням на агентство DPA.
Парламент Угорщини 3 листопада прийняв закон, який відкриє шлях для будівництва газопроводу "Південний потік". Про це повідомляє Deutsche Welle з посиланням на агентство DPA.
В документі, який був прийнятий за підтримки депутатів правлячої партії "Фідес" прем'єр-міністра Віктора Орбана, вказано, що тепер будувати газопроводи можуть навіть ті компанії, які не мають відповідної ліцензії на експлуатацію.
На думку експертів, даний закон орієнтований на угорсько-російську проектну компанію, яка має будувати угорську ділянку "Південного потоку" і контролюється російським "Газпромом". Газопроводом газ з Росії повинен поставлятися по дну Чорного моря через Болгарію, Сербію, Угорщину і Словенію до Італії. "Південним потоком" Москва зможе транспортувати газ до Європи, обійшовши територію України.
Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан був одним з європейських політиків, які критикували введені санкції проти Росії. На початку липня Орбан заявив, що Угорщина мала намір продовжити будівництво "Південного потоку", яким російський газ буде поставлятися в обхід України. "Угорщина будуватиме "Південний потік", оскільки цей проект забезпечить безпеку нашого енергопостачання", - заявляв він тоді.
Як відомо, проект будівництва "Південного потоку" був заблокований ЄС. Одна з головних претензій європейських чиновників до проекту полягає в тому, що, згідно з правовими нормами ЄС, постачальник енергоносіїв, в даному випадку - "Газпром", не має права контролювати доступ до трубопроводів. Враховуючи позицію ЄС, в серпні Болгарія призупинила всі дії по газопроводу "Південний потік", поки проект не буде відповідати європейському законодавству.
Нагадаємо, в середині жовтня у ВАТ "Газпром" заявили, що очікують найближчим часом розпочати будівництво сербської ділянки "Південного потоку".
"Південний потік" - глобальний інфраструктурний проект з будівництва газопроводу потужністю 63 млрд куб. м по дну Чорного моря до країн Південної і Центральної Європи в цілях диверсифікації маршрутів експорту природного газу і виключення транзитних ризиків. Перший газ "Південним потоком" планують поставити наприкінці 2015 р.