В Україні почне роботу нова моніторингова місія ЄС
В Україні незабаром почне роботу аналог моніторингової місії Євросоюзу Пета Кокса та Олександра Кваснєвського на чолі з представником Німеччини, передає "5 канал".
Разом з тим ім'я нового глави місії поки не називалося.
Зазначимо, деякі європейські політики висловлюють незадоволеність результатом місії Кокса-Квасьнєвського у зв'язку з тим, що її представники регулярно рапортували Європарламенту про прогрес в євроінтеграційному курсі України, проте угоду про асоціацію при цьому так і не було підписано.
Квасьнєвський після рішення Кабміну України не підписувати асоціацію зробив декілька емоційних заяв, то кажучи, що місія закінчена, то що вона продовжена. Згодом він висловив надію, що Європарламент продовжить мандат місії до нового моменту підписання угоди про асоціацію з Україною.
Кокс також висловлювався в цьому дусі. "Спершу я і пан Квасьнєвський повинні відзвітувати про нашу місію перед Європейським парламентом. Місія приурочена до саміту, тому технічно вона завершена. Але тільки технічно. Ми можемо продовжити місію, в якій саме формі - ми поки не знаємо", - сказав він вчора.
Зазначимо, сьогодні проходить другий день саміту Східного партнерства у Вільнюсі, на ранок сьогоднішнього дня була запланована церемонія підписання документів. Під час цієї церемонії відбулося офіційне парафування угод про асоціацію Грузії і Молдови з Європейським Союзом, підписання угоди про спрощення візового режиму між ЄС і Азербайджаном, проте з Україною ніякого документу підписано не було, навіть очікуваної деякими політичними експертами рамкової угоди про наміри.
Раніше планувалося, що на цьому саміті вранці 29 листопада Україна підпише угоду про асоціацію і зону вільної торгівлі з Євросоюзом. Підготовка до підписання документа велася декілька років і зводилася до деяких ключових змін в законодавстві України, а також до вирішення проблеми вибіркового правосуддя, зокрема питання ув'язнення Юлії Тимошенко.
Останні декілька років керівництво країни і особисто Президент Віктор Янукович багато разів підкреслювали, що курс країни на євроінтеграцію і в перспективі на отримання членства в ЄС, першим кроком до якого повинна стати асоціація, незмінні.
Проте 21 листопада Кабінет міністрів України припинив підготовку до підписання угоди про асоціацію з Євросоюзом. Також уряд розпорядився відновити активний діалог з Росією і іншими країнами Митного союзу і державами СНД щодо пожвавлення торговельно-економічних зв'язків з метою збереження і зміцнення спільними зусиллями економічного потенціалу. Представники Росії і ЄС звинуватили один одного в шантажі України з цього питання.