В Україні на початку квітня відновиться посівна кампанія, - Мінагрополітики
Вітчизняні сільгоспвиробники планують продовжити весняно-польові роботи, що були призупинені внаслідок настання несприятливих погодних умов, з наступного місяця. Наразі аграрії намагаються максимально накопичити необхідні ресурси, аби провести весняно-польові роботи якісно та у стислі терміни. Про це заявив директор департаменту землеробства Міністерства аграрної політики та продовольства Олександр Демидов, повідомляє прес-служба Мінагрополітики.
Зокрема, Демидов зазначив, що наразі ранніми ярими зерновими засіяно 665 тис. га.
"Погодні умови перешкодили аграріям продовжувати посів ярих зернових культур у ряді регіонів України. Оскільки потепління, за даними Гідрометцентру, наступить у першій декаді квітня, то сільгоспвиробники півдня планують продовжити посівну кампанію з перших чисел наступного місяця, аграрії ж центральних та західних областей згодом зможуть приступити до весняної посівної. Наразі ж вони намагаються максимально концентрувати ресурси, аби провести весняно-польові роботи у більш стислі строки", - зазначив Олександр Демидов.
Він нагадав, що загалом до настання несприятливих погодних умов ранніми ярими зерновими засіяно 665 тис. га, або 22% до прогнозу. Тоді як до аналогічної дати минулого року було засіяно 418 тис. га. Він зауважив, що відразу після повернення сприятливих погодних умов буде проведена оцінка стану і озимих, і ярих культур. Олександр Демидов допустив, що після оцінки стану посівів буде відкоригована структура ярого клину. Пересівати наразі ж планується близько 300-600 тис. га.
"Ми проводимо подальший моніторинг стану посівів, готуємо страховий фонд насіння у разі пересіву. Терміни ж проведення посівної будуть менші. Тобто потрібно буде активно попрацювати. І для цього зараз посилено накопичуються необхідні ресурси. Окрім того, створені відповідні штаби в Мінагрополітики та в регіонах", - додав Демидов.
Він також нагадав, що в поточному році сільгоспвиробники на сьогодні забезпечені мінеральними добривами на 114% (у минулому році на цю дату - 96%), засобами захисту рослин, пальним. Крім того, директор департаменту вказав на краще порівняно з минулим роком фінансове забезпечення аграріїв. Так, додаткові кошти спрямовано внаслідок реалізації форвардних контрактів Аграрним фондом та Державною продовольчо-зерновою корпорацією, крім того, кредитних коштів на весняну посівну в цьому році залучено майже на 1 млрд більше порівняно з минулим роком.
Читайте також: Аграріям не вистачає 7,94 млрд грн для проведення посівних робіт, - Мінагрополітики