В Україні за травень ц.р. податкові органи не прийняли в підприємців не менше 35 тис. декларацій із ПДВ
В Україні за травень ц.р. податкові органи не прийняли в підприємців не менше 35 тис. декларацій із ПДВ. Про це "Дзеркалу тижня" повідомили неофіційно аналітики податкової служби, передає тижневик.
Така кількість не прийнятих декларацій свідчить про тиск Державної податкової адміністрації України (ДПАУ) на представників бізнесу. За даними тижневика, неофіційні розпорядження керівництва ДПАУ встановлюють обов'язковість прив'язки стягнення податків з усіх підприємств для податкових адміністрацій на всіх рівнях і для всіх різновидів бізнесу. Податок з обороту, запроваджений ДПАУ, корелюється галузевим коефіцієнтом.
"Під галузевий коефіцієнт підганяється наявна база оподаткування. Офіційно інспектор не вимагатиме сплачувати відсоток із обороту. Але неофіційно треба доплатити стільки, скільки визначає план. За план треба торгуватися, але нині нижче визначеного коефіцієнтом порога мінімізувати податки не може ніхто. Якщо підприємство законно заплатило всі податки, але не дотягнуло до встановленого місцевого податкового плану, вмикаються непрямі репресивні заходи. Насамперед просто не приймають декларацію. Якщо декларацію прийняли, можуть не внести інформацію в автоматичну базу даних. Якщо формально все правильно, то головним засобом переконання стають зустрічні перевірки. В остаточному підсумку, легко можуть анулювати свідоцтво платника ПДВ. Усі ці незаконні заходи, звісно, можна оскаржити через суд і, звісно, виграти справу. Колись у майбутньому. Але реально жоден середній або малий підприємець не буде зв'язуватися з податковою. Бо проблема з податковою на моєму підприємстві сьогодні викличе проблеми на підприємствах моїх контрагентів завтра - всі ті ж прикрощі автоматично чекають і моїх ділових партнерів. Тобто бізнес, по суті, взято в заручники. Або ти домовляєшся з податковою на її умовах, або всім твоїм партнерам створюють проблеми, - адже твоя неприйнята декларація дає підстави для зустрічних перевірок і на їхніх підприємствах. Якщо податки роблять бізнес нерентабельним, альтернативи дві. Перша - плюнути на прибутки і зайнятися правозахисною діяльністю в судах, дійти до Європи, просвіщати суспільство і пробуджувати совість та логіку в державних діячів. Друга - піти в тінь і, домовившись із дахом у силових структурах і в тій-таки податковій, займатися нелегальною економічною діяльністю, ухилятися від сплати податків, не показувати реального обороту, створювати фіктивні посередницькі ланцюжки. У результаті сила примусу перемагає силу переконання", - пояснив ситуацію тижневику один із київських бізнесменів.