В Україні у липні 2013 р. індекс споживчих настроїв (ІСН) склав 89,1, що на 6,4 пункти більше, ніж у червні. Оцінка поточного становища дорівнює 88, що на 6,7 пункти більше показника, який було зафіксовано у червні. Про це свідчать дані дослідження споживчих настроїв в Україні, яке щомісяця здійснює GfK Ukraine, передає прес-служба компанії.
"Гарна погода і очікування рекордного врожаю на фоні стабілізації ситуації в промисловості підштовхнули споживчі настрої вгору. Водночас, громадяни далі не довіряють економічній політиці, високо оцінюючи й ризики", - коментують аналітики GfK Ukraine.
Складові цього індексу змінились наступним чином:
- індекс поточного особистого матеріального становища додав 2,8 пункту до значення 87,9;
- індекс доцільності робити великі покупки виріс відразу на 10,7 пункти та дорівнює 88.
Очікування щодо розвитку економіки країни підвищилися на 6,1 пункти та дорівнюють 89,8. Складові цього індексу змінилися наступним чином:
- індекс очікуваних змін особистого матеріального становища набув 5 пунктів і становить 96,2;
- індекс очікуваного розвитку економіки країни впродовж найближчого року дорівнює 87,6, що на 7,8 пункту краще червневого значення;
- очікування розвитку економіки країни впродовж найближчих п'яти років додали 5,6 пункту до 85,5.
Водночас, у липні погіршилися очікування українців щодо динаміки безробіття: відповідний індекс дорівнює 136,2, що на 6,9 пункту більше, ніж у червні. Інфляційні очікування також погіршилися: відповідний індекс дорівнює 182,8, що на 7,7 пункту більше червневого показника. Одночасно посилилися побоювання українців щодо курсу гривні впродовж найближчих трьох місяців: індекс девальваційних очікувань додав 2,4 пункти до значення 126,4.
У липні було зафіксовано такі ключові тенденції:
- Зростання індексу споживчих настроїв в липні відбулося насамперед за рахунок суттєво кращих очікувань розвитку економіки впродовж найближчого року, а також стрибка індексу доцільності великих покупок.
- Одночасно дещо підвищилися і негативні індекси - очікувань щодо інфляції, девальвації та безробіття.
- Найбільшим зростання ІСП було в містах східного регіону, а також в селах, серед громадян у віці 46-59 років та з доходом вище середнього.